Üzüm suyunun bilinmeyen faydaları

Üzüm suyunun bilinmeyen faydaları , üzümün faydaları , üzüm suyu , üzüm suyu neye iyi gelir

Üzüm suyunun bilinmeyen faydaları
04 Eylül 2015 Cuma 15:49


Üzüm suyunun bilinmeyen faydaları

 

Bitki sütü olarak kabul edilen üzüm suyu kan yapıcı ve antioksidan özelliğinin dışında vücudun kalp ve damar hastalıklarından korunmasını da sağlar. Uzmanlar üzüm ve üzüm suyunun kan yapıcı ve antioksidan özellikleri ile beraber, vitamin ve mineral açısından oldukça zengin olduğunu da belirtiyorlar. Üzüm suyunun kalp hastalıklarına karşı adeta kalkan etkisi yaratır. İçeriğindeki A, B ve C vitaminleri, potasyum ve demir açısından oldukça zengin olan üzüm suyu vücudun hastalıklara karşı direncini artırır.

 

Bu özelliklere ek olarak kana oksijen taşıyan hemoglobin hücrelerinin oluşumu sürecinde gerekli olan demir ve potasyum zenginliğine sahip olan üzüm suyu kalp sağlığını koruyor. Üzüm suyu kan sulandırıcı özelliği ile de felç riskini azaltır.

 

Üzüm suyunun faydalarından bir diğeri de içindeki doğal şekerin sık sindirim olunarak vücuda enerji vermesidir. İçeriğinde bulunan maddeler sayesinde üzüm kanı sulandırır, yüksek tansiyona, kalp hastalıklarına, varis genişlənmələrə kadar birçok hastalığa karşı koruma sağlar. Özellikle kan pıhtılaşması ve damar hastalıkları ile ilgili sıkıntı yaşayan hastalara günde en az bir bardak üzüm suyu içmek önerilir.

 

Üzüm suyunun diğer faydaları

Fiziksel ve zihinsel yorgunlukları giderir.

Antioksidan özellikli olduğu için cildin yaşlanmasını geciktirir.

Kan yapıcı özellikleri ile birlikte romatizma ve eklem ağrılarına iyi gelen üzüm suyu ayrıca kalp sistemini düzenler.

Vücudun birçok hastalığa karşı daha dirençli olmasını sağlayan üzüm suyunun hafızayı güçlendirici özelliği de vardır.

Ayrıca, içerdiği diyet lifleri sayesinde bağırsakları yumuşatıcı ve idrar söktürücü özelliği ile organizmayı zararlı toksinlerden arındırır.

 


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×