Büyük bir gazete daha kağıt baskıya son verdi

İngiltere'nin ve dünyanın önde gelen gazetelerinden Independent, kağıt baskıya son vererek sadece internet üzerinden yayın kararı aldı. Gazetenin son baskısı, çalışanların protestoları eşliğinde çıktı

Büyük bir gazete daha kağıt baskıya son verdi
26 Mart 2016 Cumartesi 09:36

Dünyanın en büyük gazetelerinden biri olarak bilinen İngiliz İndependent gazetesi, kağıt baskıya son vererek yoluna dijitalde devam etme kararı aldı.

Patronu Rus olan İngiliz gazetesi The Independent, dün akşam protestolar eşliğinde son kez baskıya gitti.

Gazetenin son başyazısında, verilen ‘cesur’ karara dair değerlendirmeyi zamanın yapacağı belirtilirken, Independent’ın dünyanın dört bir yanından gazetelerin takip edeceği bir örnek olduğu belirtildi.

Yazıda, “Bugün baskı durdu, mürekkep kurudu ve yakında kağıt da kırışmayacak. Bir dönem kapandığında, yeni bir tanesi açılır ve Independent ruhu ilerlemeye devam eder” ifadelerine yer verildi.

Independent’ın sahibi ESI Media, şubat ayında gazetenin kağıt baskıya veda edeceğini açıklamıştı.

Independent’tan yapılan açıklamada, amaçlarının sürdürülebilir ve kazançlı bir gelecek sağlamak olduğu belirtilirken; gazetenin sahibi Rus işadamı Yevgeniy Lebedev de “Gazete endüstrisi değişiyor ve bu değişim okurlar tarafından yönlendiriliyor. Okurlar bize geleceğin dijital olduğunu gösterdi” demişti.

 


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×