Bahar Polat

Bahar Polat

Yengeç Burcunda Plütonik Dolunay

2022'nin ilk dolunayı, 18 Ocak saat 02.45’te

2022'nin ilk dolunayı, 18 Ocak saat 02.45’te

27 derece Yengeç burcunda olacak. Dolunay etkisi, bir sonraki yeni ay kadar 2 haftalık bir süreyi kapsayacak.

Amerikan yerlilerinin kurt dolunayı olarak tanımladığı bu gökyüzü olayına 26 derece Oğlak burcunda bulunan Plüton karışacak. Köyün etrafında uluyan aç kurtlardan adını alan bu dolunay, karanlık dünyayı temsil eden Plüton ile temas ederken hele hele ay duygusal yanılmaları anlatan bir su grubundanken kırmızı başlıklı kızın kılığına giren kurtlara dikkat!

Ay, yöneticisi olduğu Yengeç burcunda güçlenirken "İnsanın evi gibisi yok, ağlarsa anam ağlar gerisi yalan ağlar" duygusunu yoğun bir şekilde tattıracak. Eski anılar canlanacak. Eski defterler karıştırılacak.

Yetişkin gibi sorumluluk olmak zorunda kalan çocuklar erken büyümüş olmanın ağırlığını taşıyacak.

Duygusal türbülanslar artacak. İşini, umudunu sağlığını, yakınını kaybedenler olacak. Ama acılar da hayat da durulacak.

Doğum haritasında Yengeç dolunayının gerçekleşeceği ev, hangi konularda garantiye ve güvenceye ihtiyaç duyduğumuzu, nerede maddi ve manevi doyum aradığımızı ve hassaslaştığımızı anlatacak.

Dolunay sırasında Güneş'e eşlik eden Plüton, parasal yatırımlarda kayıp, şirket iflası, gayrimenkül işlerinde usulsüzlük, artan psikolojik gerilim ve otorite ile mücadele gibi tatsızlıklar yaratacak.

Kendini gizleyen insanlara, şantajcılara, casuslara, gaddarlara karşı sizi uyaracak. Cinsel tacize, şiddete, ruhsal bozukluklara, mide sorunlarına, meme tümörlerine ve ağır suçluluk duygusuna dikkat!

Diğer Yazıları

Yorumlar