Uyuşturucu satıcılarına 'terörist muamelesi' yapılacak

İçişleri Bakanı Soylu, uyuşturucu satıcılarına terörist muamelesi yapılması için jandarma ve polise tam yetki verdiğini söyledi

Google Haberlere Abone ol
Uyuşturucu satıcılarına 'terörist muamelesi' yapılacak

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, uyuşturucu satıcılarına terörist muamelesi yapılması için jandarma ve polise tam yetki verdiğini söyledi. Tekirdağ’ın Kapaklı ilçesine gelen Bakan Soylu’ya vatandaşlar yoğun ilgi gösterdi. Bakan Soylu’ya Kapaklıspor atkısı hediye edilirken, halka hitap eden Soylu, ezan okunmasıyla konuşmasına ara verdi. Soylu, “Ezanlar bizim bağımsızlık timsalimizdir. Bizim hürriyetimizin timsalidir. Allah ezanlarımızı memleketimizin semalarından eksik etmesin. Ezanlarımızın sesini kısarak bizi terbiye etmeye çalıştılar.

Evlatlarımızı sağcı, solcu diye ayırarak bizleri terbiye etmeye kalktılar. 1971 muhtırasını getirdiklerinde, sizin seçtiklerinizi istersek meclisi etkisiz hale getiririz diye terbiye etmek istediler. Kah mezheplerimiz üzerinden bizi ayrıştırarak, kah etnik kökenlerimiz üzerinden kah inançlarımız, kah kıyafetlerimiz ile bizleri ayrıştırarak terbiye etmek istediler. Gecelik faizlerle bizleri terbiye etmek istediler, başbakanın idam fotoğrafı ile terbiye etmek istediler. Bir gün 28 Şubat ile terbiye etmek istediler. Bu milletin birliğine deli gömleği giydirerek terbiye etmeye kalktılar. Bu ülkeyi gezi parkı ile karıştırmaya çalıştılar.

Bizi Cumhurbaşkanını halk seçemez diye terbiye etmek istediler. 17 Aralık’ta darbe yaparak terbiye etmek istediler. Sevinçlerimizi kursaklarımızda bırakmak istediler. Bu terbiyeleri 15 Temmuz’da devam ettirmek istediler. Helikopterlerle, tanklarla milletimizi katlederek terbiye etmek istediler. Bankaları 28 Şubat’ta boşaltarak bu borçları millete ödeterek terbiye etmeye kalktılar. Erbakan’ı, Türkeş’i medya patronları ile tehdit ettiler. Bir gün patronumuzu darbeciler yaptılar. Ey Kapaklı 16 Nisan’ı anlatıyorum, artık gırtlağa geldi. Patron IMF değildir, patron medya değildir, patron millettir millet” dedi.

"UYUŞTURUCU TACİRLERİNE TERÖRİST MUAMELESİ YAPIN"

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, uyuşturucu ile mücadele konusunda mücadeleye tam gaz devam ettiklerini kaydederek, “Bu millet terör illetinden çekti. Dağ gibi delikanlı yiğitlerimizi hainler şehit etti. Şimdi sıçan gibi kaçıyorlar, her gün inlerini bombalarla paramparça ediyoruz. Sizlerden bir isteğim olacak, PKK’lı teröriste nasıl muamele ediyorsanız, gençlerimizi şehirlerde zehirleyen uyuşturucu tacirlerine, satıcılarına da öyle muamele edin. Jandarmamıza, polisimize tam yetkiyi verdim. Hepsinden tek isteğim var; uyuşturucu ile mücadelede taviz yok, bu illetin kökünü kurutana kadar gece gündüz çalışılacak. Bu lanet illet, gençlerimizi analarından babalarından koparamayacaktır” dedi.

Yorumlar