Twitter ücretli versiyonu yayına aldı

Twitter, isteyenlere daha fazla özelliğin sunulduğu ücretli versiyonu hayata geçirdi.

Google Haberlere Abone ol
Twitter ücretli versiyonu yayına aldı

Twitter'ın bir süredir ücretli bir sürüm üzerine çalıştığı söyleniyordu. Twitter Blue olarak isimlendirilecek olan ücretli Twitter sürümü hakkında bugün ilk dişe dokunur bilgiler geldi. Yenilikleri ortaya çıkarması ile bilinen Jane Manchun Wong, Twitter Blue'yu şimdiden kullanmaya başlamış.

Jane Manchun Wong'un belirtiğine göre Twitter Blue için ayılık 2.99 dolar ödemeniz gerekiyor. Bu sisteme üye olduğunuzda uygulamanın temasını ve uygulama simgesini değiştirebiliyorsunuz. Tek ayrıcalık tabii ki de bu değil. Bu servise üye olanlara attığınız tweet'i yayınlamadan geri alma, okuma modu ve beğenileri ayrı bir yerde listelemek için koleksiyon modu gibi özellikler sunulacak.

Amerika'da 2.99 dolar olan bu abonelik servisi kurlardan dolayı ülkemizde 30,99 TL'den kullanıma sunulacak. En azından App Store'da yer alan fiyat bilgisi şimdilik bu yönde. Muhtemelen Twitter yerelleştirme yapar ve Twitter Blue'yu 7 TL bandından kullanıma sunar.

Twitter'a aylık yaklaşık 31 TL fiyat ödeyecek kullanıcıyı bulmak bu ülkede çok zor. Dediğimiz gibi fiyatlarda illaki bir iyileştirme yapılacak ve alım gücü düşen Türkiye'de aboneliğin fiyatı Twitch'in yaptığı gibi daha aşağılara çekilecektir.

Twitter Blue sisteminin şimdilik ne zaman kullanıma sunulacağı bilinmiyor. Deneme aşamasında olan bu servisin Haziran ayı içerisinde tüm dünyada kullanıma sunulacağını düşünüyoruz. Son olarak Twitter Blue'ya abone olmadan da Twitter'ı olduğu gibi kullanmaya devam edebileceğinizi belirtelim.

Twitter'ın ücretli versiyonunun Türkiye fiyatı aylık 30 TL

 

 

Yorumlar