Türkiye’yi temsil eden Kuşadası Folklor Araştırma Derneği, Romanya’da şampiyon oldu

Kuşadası Folklor Araştırma Derneği (KUFAD) Halk Oyunları ekibi, Romanya’da bu akşam düzenlenen yarışmada 60 ülke arasından üç dalda şampiyon oldu.Romanya’da her yıl düzenlenen 7. Uluslararası Mondial Halk Oyunları Yarışması’nda...

Google Haberlere Abone ol

Kuşadası Folklor Araştırma Derneği (KUFAD) Halk Oyunları ekibi, Romanya’da bu akşam düzenlenen yarışmada 60 ülke arasından üç dalda şampiyon oldu.

Romanya’da her yıl düzenlenen 7. Uluslararası Mondial Halk Oyunları Yarışması’nda Türkiye’yi temsil eden KUFAD Halk Oyunları ekibi 60 ülke halk oyunları ekipleriyle şampiyonluk için yarıştı. Uluslararası yarışmada büyük başarı elde eden Kuşadalı folklorcular, en iyi koreografi, en iyi kostüm ve en iyi müzik dallarında rakiplerini geride bırakarak şampiyonluğa ulaştı. Daha önce de çeşitli uluslararası yarışmalarda Türkiye’ye şampiyonluk kazandıran KUFAD halkoyunları ekibinin yeni başarısı Kuşadası’nda büyük sevinçle karşılandı. KUFAD yöneticisi Yavuz Selim Kent, sosyal medya üzerinden yayınladığı açıklamada, “Ekibimiz bu akşam Romanya’da düzenlenen 7. Uluslararası Mondial Halk Oyunları yarışmasında en iyi koreografi, en iyi kostüm ve en iyi müzik dalında yarışarak 3 dalda şampiyon oldu. Tüm Kuşadası halkına, ailelerimize ve Türkiye’mize armağan olsun“ dedi.
Bor

Yorumlar