Türkiye Trial Şampiyonası

- Şampiyonanın 3. ayak yarışları, final müsabakalarıyla devam ediyor - DOSOD Başkanı Aydın: "Sporcularımız etaptan, izleyiciler de buradaki atmosferden memnun. Burası otomobil sporları için çok değerli bir yer"

Google Haberlere Abone ol
Türkiye Trial Şampiyonası


DÜZCE (AA) - Türkiye Otomobil Sporları Federasyonu (TOSFED) ve Düzce Otomobil Sporları ve Offroad Derneği (DOSOD) tarafından gerçekleştirilen Türkiye Trial Şampiyonası'nın 3. ayak yarışları, final müsabakalarıyla sürüyor.

Kaynaşlı Motor Sporları Merkezi'nde 7 takım, 14 araç ve 28 sporcunun katıldığı ikinci gün yarışlarında, 15 Temmuz şehitlerinin isimlerinin verildiği 10 ayrı etap koşuldu.

İki araç ve 4 sporcudan oluşan ekiplerin doğaya karşı mücadelesi olarak da bilinen trialde, sürücüler birbirinden zorlu parkurları geçmek için ter döktü.

DOSOD Başkanı İsmail Aydın, AA muhabirine yaptığı açıklamada, yarışların çekişmeli geçtiğini belirterek, "Yarışlarımız eğlenceli ve renkli şekilde devam ediyor. Sporcularımız etaptan, izleyiciler de buradaki atmosferden memnun. Bugünkü yarışlarla şampiyonanın 3. ayak yarışlarını tamamlıyoruz. Burası otomobil sporları için çok değerli bir yer. Buranın olanakları sporcuları buraya çekiyor. Parkur da doğal olduğu için yarışmacılarımız keyif alıyor." diye konuştu.

Parkurların zorluk derecelerinin yüksek olduğunu anlatan Aydın, "Düzce, İstanbul ve Ankara'nın tam ortasında olması dolayısıyla sporcularımıza cazip geliyor. Bölgede uluslararası yarışları da devam ettirmeyi planlıyoruz. Burası artık motor sporlarının cazibe noktası oldu." ifadelerini kullandı.

Şampiyona, yarışların ardından düzenlenecek ödül töreniyle sona erecek.

Yorumlar