TMOK Başkan Yardımcısı Usta'ya uluslararası görev

- Nihat Usta, ISSF Başkan Yardımcılığı görevine seçildi

Google Haberlere Abone ol
TMOK Başkan Yardımcısı Usta'ya uluslararası görev


ANKARA (AA) - Türkiye Milli Olimpiyat Komitesi (TMOK) Başkan Yardımcısı Nihat Usta, İslami Dayanışma Oyunları Federasyonunun (ISSF) 10. Genel Kurulu'nda başkan yardımcısı seçildi.

TMOK'tan yapılan açıklamaya göre, Suudi Arabistan'ın başkenti Riyad'da yapılan ve İstanbul'un 2021'de ev sahipliğini gerçekleştireceği İslami Dayanışma Oyunları'nın ana gündem maddesini oluşturduğu genel kurulda, Türkiye'yi Spor Genel Müdürü Mehmet Baykan, Spor Toto Teşkilat Başkanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu ve TMOK Başkan Yardımcısı Nihat Usta temsil etti.

Toplantıda 2013-2017 dönemi yönetim kurulu çalışmaları, İslam ülkelerindeki spor gelişimi stratejisi, 2015-2016 mali bilançosu, İstanbul'un 2021 Oyunları için teklifi ve 2017-2021 dönemi için yönetim kurulu üyeleri seçildi.

Yapılan yönetim kurulu seçiminde ise TMOK Başkan Yardımcısı Nihat Usta, ISSF Başkan Yardımcısı oldu.

Baykan ve Kasapoğlu, genel kurulda, İstanbul 2021 İslami Dayanışma Oyunları kapsamında, İstanbul'un ulaşım, altyapı, çevre, konaklama, sporcu yurdu, sağlık hizmetleri ve tesis gibi konularda yaptığı hazırlıkları anlatan birer sunum gerçekleştirdi.

Her dört yılda bir düzenlenen İslami Dayanışma Oyunları, ilk olarak 2005 yılında Suudi Arabistan'da düzenlenmiş, daha sonra sırasıyla 2013'te Endonezya ve 2017'de ise Azerbaycan oyunlara ev sahipliği yapmıştı.

Yorumlar