"Telefon dolandırıcılığı" şüphelisi korumalı lüks evde yakalanmış

- Telefonla dolandırıcılık yaptığı tespit edilen suç örgütüne yönelik Adana merkezli 10 ilde düzenlenen ve 47 şüphelinin gözaltına alındığı operasyonda örgütün elebaşlarından olduğu ileri sürülen kişinin yüksek korumalı lüks evde yakalandığı öğrenildi

Google Haberlere Abone ol
"Telefon dolandırıcılığı" şüphelisi korumalı lüks evde yakalanmış

ADANA (AA) - Telefonla dolandırıcılık yaptığı tespit edilen suç örgütüne yönelik Adana merkezli 10 ilde düzenlenen ve 47 şüphelinin gözaltına alındığı operasyonda örgütün elebaşlarından olduğu iddia edilen kişinin çevresinin yüksek korumalı lüks evde yakalandığı bildirildi.

Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğü Yankesicilik ve Dolandırıcılık Şubesi ekiplerinin, telefonla dolandırıcılık yaptığı tespit edilen suç örgütünün elebaşı olduğu iddia edilen Ahmet E'nin evine düzenlenen operasyonun görüntüleri ortaya çıktı.

Özel harekat ekiplerinin de katıldığı operasyon sırasında şüpheli Ahmet E'nin evinin yüksek duvarlarla örülü, etrafı dikenli tellerle çevrili ve güvenlik kameralarıyla korunan evi dikkati çekti.

Evin bahçesinde ise suçtan elde edilen parayla alındığı ihtimali üzerinde durulan lüks bir otomobil bulundu.

Gözaltına alınan şüpheli Ahmet E'nin evinde yapılan aramada çok sayıda cep telefonu ve SIM kart ele geçirildi.

Bu arada, suç örgütünün 30 ilde yaklaşık 100 kişiyi dolandırdığı, mağdurlardan birinin de Fetullahçı Terör Örgütü tehdidiyle kandırılarak 200 bin lirası alınan Manisa'nın Salihli ilçesindeki bir avukat olduğu öğrenildi.

Aralarında kadınların da bulunduğu zanlıların Adana Emniyet Müdürlüğündeki sorgusu sürerken, firari 14 şüphelinin yakalanmasına yönelik çalışmalar devam ediyor.

- Olay

Adana Emniyet Müdürlüğü'ne bağlı Asayiş Şube Müdürlüğü Yankesicilik ve Dolandırıcılık Büro Amirliği ekipleri, yaklaşık 2 ay süren teknik takip sonucu, Adana, Şanlıurfa, Adıyaman, Denizli, Diyarbakır, Gaziantep, İstanbul, İzmir, Kocaeli ve Mersin'de 100 ayrı adrese özel harekat ekiplerinin de desteğiyle eş zamanlı operasyon düzenlemiş ve 47 kişiyi gözaltına almıştı.

Emniyet kaynakları, son 2 aylık çalışma sırasında çeşitli illerde vatandaşların suç örgütü tarafından bir milyon 800 bin lira dolandırılmasının önlendiğini, bu zanlılar dışında da 29 şüphelinin yakalandığını, bunlardan 24'ünün tutuklandığını bildirmişti.

Yorumlar