Tekirdağ’da 133 polisle ‘ Huzur Arife’ Uygulaması

Tekirdağ İl Emniyet Müdürlüğü ‘Huzur Arife’ uygulaması adı altında 42 ekip ve 133 polisle denetim gerçekleştirdi.Tekirdağ’da kamu kurum ve kuruluşları, stratejik öneme haiz bölgeler ile özellikle vatandaşların yoğun olarak bulunduğu...

Google Haberlere Abone ol

Tekirdağ İl Emniyet Müdürlüğü ‘Huzur Arife’ uygulaması adı altında 42 ekip ve 133 polisle denetim gerçekleştirdi.

Tekirdağ’da kamu kurum ve kuruluşları, stratejik öneme haiz bölgeler ile özellikle vatandaşların yoğun olarak bulunduğu yerlerde mevcut huzur ve güven ortamının devamının sağlanması, suç işleme amacındakilerin caydırılması, aranan şahıs ve araçların yakalanması amacıyla il genelinde eş zamanlı olarak deniz limanları, otobüs terminalleri ve otoyollara yönelik 42 ekip ve 133 polisle 13 farklı noktada denetim yaptı.

Yapılan denetimlerde,bin 414 şahıs sorgulanıp, 385 araç kontrol edilirken 1 aranan şahıs yakalandı. Öte yandan 1 şahısta gözaltına alınırken, 5 kişi adli, idari işlem yapıldı. Yine uygulamada 52 araca cezai işlem uygulanarak, 3 araç trafikten men edildi. Toplam 53 araç ve sürücüsüne 16 bin 646 TL idari para cezası uygulanıp, 2 fişek bonzai maddesi ele geçirildi.

Yorumlar