Bilardoda Dünya Şampiyonası heyecanı İzmir'de

- Bilardoda 3 Bant Kadınlar Dünya Şampiyonası ve Gençler Dünya Şampiyonası gelecek hafta İzmir'de yapılacak - Türkiye Bilardo Federasyonu Başkanı Ersan Ercan: "Dünyanın en güzel organizasyonlarını yapmaya başladık, tüm sporcular Türkiye'ye gelmek için can atıyor"

Bilardoda Dünya Şampiyonası heyecanı İzmir'de
16 Eylül 2018 Pazar 11:09


İZMİR (AA) - ALİ KORKMAZ - Türkiye Bilardo Federasyonu Başkanı Ersan Ercan, dünyanın en güzel organizasyonlarını yapmaya başladıklarını belirterek, "Tüm sporcular Türkiye'ye gelmek için can atıyor." dedi.

Ercan, AA muhabirine yaptığı açıklamada, İzmir'de iki önemli organizasyona ev sahipliği yapacaklarını, Halkapınar Spor Salonu'nda 18-20 Eylül'de 3 Bant Kadınlar Dünya Şampiyonası'nın ardından 21-23 Eylül'de ise Dünya Gençler Şampiyonası'nın düzenleneceğini söyledi.

Organizasyonlar için hazır olduklarını aktaran Ercan, şöyle konuştu:

"İki şampiyonada da 16'şar sporcu mücadele edecek. Kadınlarda 3, gençlerde ise 2 sporcumuz ülkemizi temsil edecek. Dünyanın en güzel organizasyonlarını yapmaya başladık. Tüm sporcular Türkiye'ye gelmek için can atıyor. Yaptığımız organizasyonlardan sonra takdir ve teşekkür alıyoruz. Organizasyonlara katılımlar için başvurular dakikalar içinde doluyor. Sporcular Türkiye'de oynamak istiyor."

Ercan, kadınların bilardoyu öğrenmelerine önem verdiklerini, bu doğrultuda yaptıkları çalışmalarla bilardonun sadece erkeklerin oynadığı bir oyun olduğu algısını değiştirdiklerini kaydetti.


- Bilardo okullarda


Ersan Ercan, bilardoya ilginin artarak devam ettiğini, geçen yıl okul sporlarına kabul edildiklerini ve 12 pilot ilde öğrencileri bilardo ile buluşturduklarını hatırlattı.

Bu yıl bunu tüm Türkiye'ye yaymak istediklerini vurgulayan Ercan, "Bu konuda talepler de arttı. Bu memnuniyet verici. Gençlerin analitik düşünemelerine katkı sağlayan bilardo sosyalleşmeyi de sağlıyor. Bilardonun gençler tarafından sevilmesini sağlamak birinci görevimiz. Gençlerin tüm spor dallarıyla ilgilenmesi çok önemli." ifadelerini kullandı.


- Sporcular


Son dünya şampiyonu Japon Orie Hida'nın da yer alacağı Dünya 3 Bant Kadınlar Şampiyonası'nda Türkiye'yi dünya klasmanında birinci sırada bulunan ve son Avrupa şampiyonu Gülşen Değener'in yanı sıra Güzin Müjde Karakaşlı ve Ayşegül Fendi temsil edecek.

Türk sporcular Alperen Emin Cebeoğlu ve Arda Güngör'ün yer alacağı Dünya Gençler Şampiyonası'na son şampiyon İspanyol Carlos Anguita da katılacak.


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×