Serap Yazıcı neden gözlük takıyor? Engelli mi?

Serap Yazıcı neden gözlük takıyor, gözlerinde sorun mu var, engelli mi soruları son dönemlerde merakla soruyor. Gelecek Partisi kurucuları arasında yer alan Yazıcı, Anayasa hukuku konusunda yer yer televizyon kanallarına çıkarak açıklamalarda bulunur.

Google Haberlere Abone ol
Serap Yazıcı neden gözlük takıyor? Engelli mi?

Serap Yazıcı'nın neden gözlük taktığı konusu son yıllarda sık sık merakla sorulan sorular arasında yer alır. Yazıcı, özellikle de Anayasa hukuku konusunda yaptığı yorumlarla dikkatleri üzerine çekerken, yer yer seyirciler tarafından sorulan, "neden gözlük takıyor" sorusuna da muhatap oluyor.

SERAP YAZICI NEDEN GÖZLÜK TAKIYOR?

Serap Yazıcı, geçirdiği trafik kazasında gözlerinden yaralandığı ve görme yetisini kaybettiği için gözlük takıyor. 

Serap Yazıcı, 1962 tarihinde Ankara'da doğdu. On üç yaşında, annesinin hayatını kaybettiği ailesiyle birlikte geçirdiği trafik kazasında, görme yetisini kaybetti. Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesi'nde eğitim gördü ve 1984 yılında lisans derecesi ile mezun oldu. 1991-1992 tarihleri arasında, İngiliz Hükümetinden kazandığı bursla, Bristol Üniversitesi Siyaset Bilimi bölümünde "Otoriter Sistemlerden Demokrasiye Geçiş" konulu bir programa katıldı ve doktora tezi üzerine çalışmalarda bulundu.

Serap Yazıcı neden gözlük takıyor Engelli mi
Serap Yazıcı

 

1995 yılında yüksek lisansını tamamlayan Yazıcı, Hukuk Doktoru unvanını aldı. 2009'da, "Demokratikleşme Sürecinde Türkiye" ve "Yeni Bir Anayasa Hazırlığı ve Türkiye: Seçkincilikten Toplum Sözleşmesine" başlıklı çalışmalarıyla profesörlüğe atandı. Yazıcı, 1998 yılında İstanbul Bilgi Üniversitesi Hukuk Fakültesi'ne 2012 yılına kadar Anayasa hukuku profesörü olarak görev aldı. Kapatılana değin İstanbul Şehir Üniversitesi'nde öğretim üyesi olarak çalıştı. 1 Kasım 2020 tarihinde gerçekleştirilen Gelecek Partisi 1. Olağan Kongresi'nde Gelecek Partisi'ne katıldı. Yazıcı daha sonra açıklanan başkanlık kurulunda İnsan Hakları Başkanı olarak görev aldı.

Prof. Dr. Serap Yazıcı 13 yaşında, annesinin hayatını kaybettiği ailesiyle birlikte geçirdiği trafik kazasında, görme yetisini kaybetmiştir.

Ardından gözlük takmaya başlamıştır.

 

Yorumlar