Siyaseti sahalara taşıyan İmamoğlu'na Bahçeli'den sert tepki

Henüz mazbatasını almadığı halde İstanbul'daki derbi maçlarına giderek önceden organize edilen taraftara slogan attıran HDP destekli Millet İttifakı Adayı Ekrem İmamoğlu'nun son olarak Beşiktaş-Başakşehir maçında benzer şeyi yapmasına MHP Genel Başkanı Bahçeli'den sert tepki geldi.

Siyaseti sahalara taşıyan İmamoğlu'na Bahçeli'den sert tepki
14 Nisan 2019 Pazar 15:11

Futbol sahalarına siyaseti taşıyarak taraftar arasında çekişmelere neden olan HDP destekli Millet İttifakı adayı Ekrem İmamoğlu'na MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'den sert tepki geldi.

Devlet Bahçeli, yerel seçim sonuçlarına ilişkin olarak, "Türkiye'deki siyasi gelişmeler takip edilmektedir. Özellikle YSK'nın itirazlara cevabı beklenmektedir" ifadelerini kullandı. 

MHP lideri Bahçeli, gazetecilere açıklamalarda bulundu. Bahçeli'nin açıklamalarının satırbaşları şöyle:  "Türkiye'deki siyasi gelişmeler takip edilmektedir. Özellikle YSK'nın itirazlara cevabı beklenmektedir. Başarı sağlamış belediye ve il başkanlarımız ortak toplantısı 19 Nisan günü Antalya'da yapılacaktır. Cumartesi ve Pazar devam edecek. Belediye başkanlarımızın birbiriyle taşınmasına ve MHP'nin belediyecilik anlayışı üzerinde durulacaktır.

Rakamları görmeden, bilmeden niyetler üzerinde değerlendirme yapanları her akşam TV'de takip ediyoruz. Millet iradesi doğru değerlendirmeyi yapmıştır. YSK'nın açıklamaları sonrasında resmi gazetede yayın yapılacaktır. İl genel meclis üyesi oylarını yok farz ederek, belediye meclis üyelerini yok farz ederek yorum yapanlar kamuoyu araştırmaları nezdinde iflas etmiş insanlardır.

Çok büyük bir iddia. Seçimin adaleti, güvenliği açısından çok önemli önemli insanların böyle iddialarla muhatap ediliyorsa ispat sunulmalıdır.

Mazbatayı stadyuma taşımak taraflar arasındaki rekabeti siyasi düşmanlığa dönüştürmek için ekilen bir tohumdur. Bundan belediye başkanı olmaz."


Etiketler; #Ekrem İmamoğlu

İlgili Galeriler

Şimdi yorum yapabilirsiniz

Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×