Meral Akşener Saadet Partisi adına konuştu

Meral Akşener, AK Parti ve MHP'nin oluşturduğu Cumhur İttifakı'na katılması gündemde olan Saadet Partisi adına konuşarak, "Saadet o kapıyı kapattı" şeklinde konuştu.

Meral Akşener Saadet Partisi adına konuştu
08 Mart 2018 Perşembe 20:10

İyi Parti Genel Başkanı Meral Akşener, Saadet Partisi’nin AK Parti’yle ittifak kapısını kapattığını ileri sürdü. İyi Parti’yi kurmadan önce de Demokrat Parti ve Saadet Partisi’yle ittifakın gündeminde olduğunu ifade eden Akşener, ittifak üzerinden yapılan tartışmaların ise muhattabı olmadıklarını belirtti. 

8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü sebebiyle kadın gazetecilerle bir araya gelen Akşener, ittifak çalışmalarıyla ilgili bir soruya, "Ben en başından, daha partiyi kurmadan evvel arkadaşlarımızla görüşmelerimizi yaptığımız süreçte, Demokrat Parti (DP) ve Saadet Partisi (SP) ile birlikte yol yürümeyi kişisel olarak arzu ettiğimi söylemiştim. Şimdi AK Parti Genel Başkanı ve SP Genel Başkanı bir ittifak görüşmesi yaptı. Anladığım kadarıyla SP o kapıyı kapattı. Dolayısıyla net bir şey söyleyeyim: Biz ittifak arayışında olan bir siyasi parti değiliz. İttifak üzerinden yapılan tartışmaların da muhatabı olarak kendimizi görmüyoruz. Sayın Temel Karamollaoğlu'nun tespitleri ve görüşlerine elbette saygı duyuyoruz” yanıtını verdi.


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Avatar
ihsan - 7 ay önce
saadet bu kadının elindemi saadet için yüz karası bu açıklama
Avatar
ECE - 7 ay önce
VAY SAADETİN HALİNE KİMLERLE İŞBİRLİĞİ İÇİNDE