Kılıçdaroğlu, İdris Naim Şahin iddiasına açıklık getirdi

CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu, eski AK Partili İdris Naim Şahin'in Ordu'dan aday gösterileceği iddialarıyla ilgili konuştu.

Kılıçdaroğlu, İdris Naim Şahin iddiasına açıklık getirdi
13 Ocak 2019 Pazar 17:09

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, partisinin genel merkezinde bir grup gazeteciyle bir araya geldi. Kılıçdaroğlu, partisinin İyi Parti ile birlikte Ordu’da eski İçişleri Bakanı İdris Naim Şahin’i aday göstereceğine yönelik iddialar hakkında konuştu.

Kılıçdaroğlu sözlerine şöyle devam etti: "Bizim dünyaya bakışımız belli. O çerçevede bizim Ordu’dan oy almak için kendi tabanımızı da küstürmeyecek şekilde aday belirlememiz lazım. Tabanımızın da oy verdiği, CHP’lilerin dışında gerçekten de demokrasiyi savunan, Ordu’ya geldiği zaman Ordu’yu yöneteceğini düşünen bir adayı bulmamız lazım.

Dolayısıyla biz kendi aramızda MYK’da oturup da İdris Naim Şahin’i konuşmadık, tartışmadık. Dar alanda birisi arkadaşlarımıza önermiş olabilir. Kalkıp da kendi tabanımızı küstürme gibi bir lüksümüz yok. Büyük ölçüde bizim dışımızda gelişen bir olay. Aslolan bizim MYK ve PM’mizin alacağı karardır."


İlgili Galeriler

Şimdi yorum yapabilirsiniz

Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×