CHP - İyi Parti ittifakında Iğdır çatlağı

CHP ile İyi Parti arasındaki ittifak'ın Iğdır ayağında çatlak yaşanıyor. Iğdır'ın CHP adayı Meral Akşener'i genel merkeze şikayet etti.

CHP - İyi Parti ittifakında Iğdır çatlağı
12 Şubat 2019 Salı 17:54

İYİ Parti’nin ittifak içinde olduğu CHP’nin Iğdır Belediye Başkan Adayı Sözer Sayan, Akşener'in açıklamasına tepki gösterdi. 

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, HDP’nin kazanmaması için Iğdır’da aday göstermeyeceklerini duyurmuştu. Akşener, AKP ve MHP’nin oluşturduğu “cumhur ittifakı”nın kentte tek aday çıkarması halinde söz konusu adayı destekleyeceklerini açıklamıştı.

Akşener bu açıklaması çok konuşuldu. İYİ Parti’nin ittifak içinde olduğu CHP’nin Iğdır Belediye Başkan Adayı Sözer Sayan da Akşener'in açıklamasına tepki gösterdi. Sayan, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’na, Akşener’in sözlerinin kendilerini üzdüğünü belirtti.

Sözer Sayan şunları kaydetti: “Ben Iğdır merkez belediye başkan adayınızım. İttifak yapmış olduğumuz İYİ Parti Genel Başkanı Sayın Meral Akşener hanımefendinin Iğdır ile hakkında defalarca TV kanallarında yapmış olduğu açıklamalar (şayet MHP ile AKP birleşirse HDP kazanmasın diye Cumhur İttifakını desteklerim) şahsımı ve Iğdır il yönetimini derinden üzmüştür ve çalışma şevkimizi kırmıştır.s İYİ Parti genel başkanının Iğdır'da Cumhur İttifakını destekleme açıklaması Millet İttifakı ilkelerine uymadığını, Iğdır ilinde CHP'nin seçilebilecek bir adayının olduğunun hatırlatılmasını ve İYİ Parti tarafından partimiz aleyhine yapılmış olan bu açıklamaların düzeltilmesini talep ediyorum. Gereğini saygılarımla arz ederim.”


Etiketler; #chp #İyi Parti

İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×