CHP'den HDP ile ittifak itirafı

CHP ile HDP arasında tabandan gizlenen ittifak konusunda itiraf gibi açıklamalar geldi. CHP Parti Meclisi Üyesi Zeki Kılıçaslan, HDP ile ittifakın 'milli görev' olduğunu savundu.

CHP'den HDP ile ittifak itirafı
13 Ocak 2019 Pazar 16:54

Batıdan aday çıkarmayarak CHP'ye destek olmayı planlayan HDP'lileri sevindirecek bir açıklama geldi. 24 Haziran seçimlerinde gönül ittifakı şeklinde gerçekleştirilen CHP-HDP iş birliğinin yerel seçimlere yansıması henüz netleşmedi. HDP, batıdan aday çıkarmayarak CHP'ye destek olmayı planlıyor. Seçmenden çekindiği için olumlu açıklamalara rağmen henüz bir adım atmayan CHP'den HDP'yi mutlu edecek açıklamalar geliyor. Son olarak CHP Meclis üyesi Prof. Dr. Zeki Kılıçaslan, katıldığı televizyon programında HDP ile ittifaka dair yorumlarda bulundu.

TV5 kanalında konuşan Kılıçaslan, "Meşru zeminde herkesin politika yapmasını sağlamak bizim görevimizdir. Sorunun şiddetsiz çözümünden yana olan unsurların önünü açmak zorundayız. Onları barışçıl çözümler için zorlamamız önlerini açmamız desteklememiz gerekiyor. Bu bizim milli görevimiz. Milli olmak böyle bir şey. Milli olmak HDP ile ittifak yapmaktır." ifadelerini kullandı.


Etiketler; #chp #hdp

İlgili Galeriler

Şimdi yorum yapabilirsiniz

Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Avatar
Menekşe - 6 ay önce
CHP YE YAZIK ETTİLER ZOR DOSTLAR ZOR İŞİNİZ ZOR MİLİ NİN ANLAMINI İÇERİĞİNİ BLMİYORMUSUNUZ