Binali Yıldırım Otogar esnafıyla buluştu

AK Parti İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan adayı Binali Yıldırım, İstanbul'da Otogar esnafıyla bir araya geldi.

Binali Yıldırım Otogar esnafıyla buluştu
20 Mayıs 2019 Pazartesi 07:38

AK Parti İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Binali Yıldırım, "Harem otogarındayız. Buranın misafiriyiz. Ben İstanbul'da gözümü burada açtım. Burada otogar esnafının misafiriyiz. Şimdi buranın bir taşınma hikayesi var. Bu artık sürdürülebilir bir şey değil. Gelişen şartlar içinde bunu en kısa zamanda inşallah ele alıp gereği yapılacak. İster başkan olayım, ister olmayayım sözü de veriyorum. Olmazsak da yapılacak olsak da yapılacak." dedi.

Yıldırım, Harem Otogarı İşletmecileri, Acenteleri ve Esnafları Derneği tarafından otogarda düzenlenen sahur programında, otobüsçüler, taksiciler, minibüsçüler ve kamyoncuların temsilcileriyle bir araya geldi.

Temsilcilerle sohbet eden Yıldırım, sorunlarını dinleyip çözüm önerilerini sundu.

Yıldırım, yaptığı konuşmada, Türkiye'ye yük olanlar, bir de Türkiye'nin yükünü taşıyanlar olduğunu söyledi.

Binali Yıldırım Otogar esnafıyla buluştu

Temsilcilerin, Türkiye'nin yükünü taşıyan kişiler olduğunu ifade eden Yıldırım, "Millete yük olan değil, milletin yükünü taşıyan, yükünü hafifleten, çilekeş bir sektörden bahsediyoruz. Topal Dursun babamın mekanı cennet olsun. Bütün ölmüşlerimize rahmet diliyorum. Mekanları cennet olsun. Çok çekti. Bugünkü yollar olsaydı herhalde bu kadar hayıflanmazdı. Onları göremedi. Eskiden bu işin ne kadar büyük bir çile olduğunu hepiniz biliyorsunuz. Hamdolsun yollarımız kaymak gibi." diye konuştu.

Türkiye'nin her tarafında 26 bin kilometre bölünmüş yol olduğunu kaydeden Yıldırım, bu yolların sadece İstanbul'da değil, Hakkari, Bitlis ve Sinop başta olmak üzere ülkenin farklı şehirlerinde olduğunu belirtti.

Binali Yıldırım Otogar esnafıyla buluştu

Türkiye'nin doğusunu, batısını, güneyini ve kuzeyini 16 sene içerisinde pırıl pırıl yaptıklarını vurgulayan Yıldırım, şöyle konuştu:

Binali Yıldırım Otogar esnafıyla buluştu

"Yolları böldük, hayatları birleştirdik. Yolları böldük, gönülleri birleştirdik. Yolları böldük, sevenleri birleştirdik. Yolları böldük, milleti birleştirdik ama bir şeye dikkat ettik. Yolları böleriz, Türkiye'yi böldürtmeyiz. Onun için hiç kimse heveslenmesin. Bu milletin birliğine, beraberliğine, kardeşliğine hiç kimse zarar veremez. Buna hiçbir şekilde müsaade etmeyiz. Bunu neye dayanarak söylüyorum. Size dayanarak söylüyorum. 15 Temmuz gecesi, siz bunu gösterdiniz. Bu memleket sahipsiz değildir ve herkes indi meydanlara... Alçaklara hak ettiği cevabı verdiniz."

Programa, AK Parti İstanbul Milletvekili Osman Boyraz, Üsküdar Belediye Başkanı Hilmi Türkmen, Harem Otogarı İşletmecileri, Acenteleri ve Esnafları Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Kemal Kolaçoğlu, Haydarpaşa Motorlu Taşıyıcılar Kooperatifi (HAY-KOOP) Başkanı Erdal Şengül, Harem Gebze Minibüsçüleri Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Başkanı Ramis Yılmaz ve İstanbul Taksiciler Esnaf Odası Başkanı Eyüp Aksu katıldı.


İlgili Galeriler

Şimdi yorum yapabilirsiniz

Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×