Apartmana yönetici bile seçemeyen CHP'den 'ironik' bir itiraf

CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel, Cumhurbaşkanı Erdoğan ile MHP Lideri Bahçeli arasındaki görüşmenin çok kısa sürmesini eleştirmek isterken, partisinin yönetim konusundaki zaafiyetini ortaya koydu. Özel, "Biz Manisa'da apartman yöneticisini bile 4,5 saatte seçiyoruz" şeklinde ifadeler kullanan Özel'in açıklaması, kurultaylar partisi olarak isim yapan CHP'nin son olarak İzmir'de yaşadığı hüsranı akla getirdi. CHP İzmir kongresi sırasında partililer dakikalarca birbirlerini hırpalamıştı.

Apartmana yönetici bile seçemeyen CHP'den 'ironik' bir itiraf
11 Ocak 2018 Perşembe 14:58

Sonhaberler | Haber Merkezi

AK Parti ile MHP arasındaki 2019 ittifakına sert bir şekilde karşı çıkan CHP'den son üç gündür açıklama üstüne açıklama geliyor. Ancak bugün yapılan açıklama, kurultaylar partisi olarak isim yapan CHP'nin durumunu da açıkça ironik bir şekilde ortaya koydu. CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli arasındaki görüşmenin kısa sürdüğünü belirterek eleştirmek isterken, farkında olmadan partisinin yönetim tarzındaki zaafiyetini ortaya koydu. Görüşmenin 30 dakika sürdüğünü hatırlatan Özel, "Biz Manisa'da apartmana yönetici seçtik 3 yıl önce, 4,5 saat sürdü" bir apartmana bile zamanında yönetici seçemediklerini itiraf etti.

CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel, TBMM'de düzenlediği basın toplantısında gündeme ilişkin açıklamalarda bulundu. Özgür Özel, Meclis Genel Kurulunda kendisine uyarı cezası verildiğini hatırlatarak şöyle dedi: "Hadi oradan" dediğim için uyarı cezası verildi. İster ceza versinler, isterlerse kaba kuvvete sarılsınlar, isterlerse trollerle sosyal medyadan hakaret etsinler, bunlara tam saha pres yapmaya devam edeceğiz. Bir kelime bir adım geri durmamız mümkün değil. Tek adam rejiminden de ilerde kendi partisiyle bile istişare etmeyen birisi Meclisi yönetiyor. Bundan bıktık, usandık."

Özgür Özel, MHP Genel Başkanı Devlet BAhçeli ve CUmhurbaşkanı Recep TAyyip Erdoğan görüşmesinin 30 dakika sürdüğünü kaydederek şöyle konuştu: "İçeriye girmesi, tokalaşması, çayı çorbası, her şey dahil 30 dakika. Biz Manisa'da apartmana yönetici seçtik 3 yıl önce, 4,5 saat sürdü. Devleti 5 yıl sınırsız yetkilerle yönetecek adama, 1,5 yıl öncesinden yetki veriyor; 'adayım yok' diyor ve 30 dakika sürüyor. 30 dakika; içeriye girme, bağlılıklarını bildirme ve partinin anahtarını teslim edip çıkma süresinden daha fazlası olamaz.  Bizlere sınırsız telefon geliyor, MHP'ye de geldiğini biliyoruz. MHP'nin doğal tabanından 'aldatıldık, kandırıldık, partimizin bu duruma düşmesine üzülüyoruz' şeklinde tepki telefonları geliyor. Bunun MHP yöneticilerine sorulması gerekiyor. 'Genel Merkezin santrali ne durumda?' diye sorulması gerekiyor.


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×