Özel Sporcular Spor Federasyonunda Aydın yeniden başkan

- Federasyonun olağan genel kuruluna tek aday olarak giren Birol Aydın, 190 oyla yeniden başkanlığa seçildi

Google Haberlere Abone ol
Özel Sporcular Spor Federasyonunda Aydın yeniden başkan


ANKARA (AA) - Türkiye Özel Sporcular Spor Federasyonunda (TÖSSFED) Birol Aydın, yeniden başkanlığa getirildi.

Ankara'daki Hilton Garden Inn Otel'de gerçekleştirilen 4. Olağan ve Mali Genel Kurul'da, 292 delegeden 201'i oy kullandı.

Genel kurula tek aday olarak giren mevcut başkan Birol Aydın, 190 oyla bir kez daha başkanlığa seçildi. 11 oy ise geçersiz sayıldı.

Divan başkanlığını Bektaş Çetin'in yaptığı genel kurulda, faaliyet ve denetim raporları ibra edildi. Federasyonun 2017 yılı tahmini bütçesi 10 milyon 643 bin lira, 2018 yılı tahmini bütçesi ise 12 milyon 230 bin lira olarak onandı.

Birol Aydın, genel kuruldaki konuşmasında, yaptıkları çalışmalarla kulüp sayısında önemli bir artış sağladıklarını aktararak, "Federasyon olarak 2012'de bayrağını aldığımız Özel Sporcular Spor Federasyonu, 120 kulüpten Sayın Gençlik ve Spor Bakanımızın deyimiyle 'Türkiye'nin parlayan yıldızı olmuş', 420 kulübe ulaşmıştır." dedi.

Aydın, yeniden başkanlığa seçilmesinin ardından delegelere desteklerinden dolayı teşekkür etti.

Birol Aydın başkanlığındaki federasyonun yönetim kurulunda şu isimler yer aldı:

Efkan Korkmaz, Sadettin Akçi, Aydın Koç, Osman Akdemir, Can Dağaşan, Ensar Kurt, Metin Toraman, Mustafa Baş, Ali İhsan Baş, Ömer Osman Yanık, Mehmet Almalı, Hasan Çavuşoğlu, İrfan Neziroğlu, Onur Sağlam.

Yorumlar