Ozan Tufan neden oynamıyor, neden kadroda yok?

Ozan Tufan neden oynamıyor, nerede, neden kadroda yok, sakatlandı mı gibisinden sorular bu aralar Fenerbahçe taraftarının kafasını meşgul eden sorular oldu. İşte nedeni:

Google Haberlere Abone ol

Ozan Tufan nerede, neden oynamıyor, sakatlandı mı, neden kadroda yok ya da neden kadroda yer almıyor gibisinden sorular bu aralar pek sıklıkla soruluyor. Peki, Ozan Tufan neden oynamıyor, neden kadroda yok?

Fenerbahçe'nin ünlü oyuncularından biri olan Ozan Tufan son haftalarda oynanan maçlarda yer almadı. Haliyle bazı taraftarlar da bu durumun nedenini merak etmeye başladı. 

Öte yandan Ozan Tufan'ın neden olmadığını bilen ve gittiği yeni takımda onu takip edenler de yeni takımının bu akşamki maçında Ozan'ın neden olmadığını merak ediyor. 

Ozan Tufan neden oynamıyor
Ozan Tufan neden oynamıyor, neden kadroda yok?

 

Fenerbahçe taraftarının Ozan neden kadroda yok ya da neden oynamıyor sorularının cevabı şöyle: 

- Ozan Tufan transfer döneminde Fenerbahçe'den gönderilen isimler arasında yer aldı. Ozan, tamamen gönderilmedi sadece bir dönemliğine kiralık olarak gönderildi. 

Fenerbahçe'den kiralık olarak Watford'a imza atan Ozan Tufan, yeni kulübünde ilk röportajını verdi ve Türkiye'deki günlerine de değindi.

Ozan'ın transfer olduğu takımın bu akşam saat 17.00'de Norwich ile maçı vardı. Ancak kadroda Ozan yoktu. Haliyle taraftar merak etti. Ozan'ın kadroda olmayışının nedeni henüz yeni takıma dahil olmasıdır.

Yerleştim, her şey yolunda. Watford'da olduğum için çok mutluyum. Umarım istediğimiz hedeflere ulaşırız ve ben de takıma en iyi şekilde yardımcı olurum. Buraya gelmemde vesile olan herkese teşekkür ediyorum. Hiçbir problemim yok, takıma uyum da sağladım, inşallah daha iyi olacğaını düşünüyorum.

Eşim de 1-2 hafta içinde yanıma gelecek. Bu seçimi onlarla karar alarak yaptım. Bu yolda onlarla beraberim, buraya gelmemde de en büyük destekçilerim onlardı. Menajerlerime de teşekkürler. Eşime ve aileme teşekkür etmek istiyorum. Onlar olmasa şu anda burada olmayabilirdim.

İlk geldiğimde yalnızdım, Moussa Sissoko yardımcı oluyor, bana yardımcı olmaya çalışıyorlar, destek olmaya çalışıyorlar. Tüm takım arkadaşlarım sahada yardımcı olmaya çalışıyor, hepsine teşekkürler. Kucka, Etebo ile de Türkiye'de oynadığım için onlar da yardımcı oluyorlar.

Okul takımları turnuvası oluyordu, beni ilk orada keşfetmişlerdi, oradan Bursaspor'a transfer oldum, sonra Fenerbahçe'ye geçiş yaptım, sonra buradayım. Bursaspor'un bana kattıkları inkar edilemez. Fenerbahçe'de hiçbir yerde görmediğim sevgiyi, saygıyı gördüm. Kariyerimin en güzel günlerini Fenerbahçe'de yaşadım. Çok güzel anılar biriktirdim, arkadaşlıklar biriktirdim, belki 7 yılda hiç şampiyon olamadım ana en güzel anları da, en zor günleri de yaşadım. Sonuçta buraya geldim. Hem Bursaspor'un, hem Fenerbahçe'nin buraya gelmemde büyük emeği var. Kariyerimin inişli çıkışlı bir dönemi oldu ama hepsinin de yardımı oldu, çok mutluyum.

Ozan Tufan neden oynamıyor, neden kadroda yok?
Ozan Tufan

 

Kariyerimde çok büyük maçlara da çıktım, ortalama maçlara da çıktım ama derbi atmosferinde 1 gün önceden hiçbir futbolcu kolay kolay uyuyamaz. Maçı gece uyurken yaşar, o anı yaşar, maçı düşünür. Ben de çok heyecanlanıyordum. Stada gittiğimizde, özellikle kendi sahamızda oynadığımızda böyle bir atmosferi hayatımda hiçbir yerde görmedim. Avrupa'da da çok oynadım ama böyle bir atmosfer görmedim. İnanılmaz bir ortam oluyor, anlatsam normal gelebilir ama İngiliz taraftarların o anı yaşamaları lazım.

Bizim için her maç çok büyük. Ülkemiz adına maçlara çok önem veriyoruz, en küçük görünen maçı da, en büyük maçı da aynı görüyoruz ve kazanmak için sahaya çıkıyoruz. 64 tane milli maçım var, daha fazlalarını görmek istiyorum, onun için çabalıyorum. Milli Takımımız Avrupa Şampiyonası'nda kötü bir dönemden geçti ama bundan sonraki turnuvalarda daha iyi yere geleceğini düşünüyorum.

Ozan Tufan neden oynamıyor, neden kadroda yok?
Ozan Tufan

 

Buraya gelmeden Ozan ve Çağlar ile görüştüm.

Ozan Tufan neden oynamıyor
Ozan yeni takımıyla ilk antrenmanda

 

Çağlar buraya gelmemde en mutlu olanlardan biri, çok iyi bir dostluğumuz var. İkimizin de izninde buluşup, oturup bir kahve içmeyi bekliyoruz, bunun hayalini kurmuştuk yıllar önce, onu da gerçekleştirirsek ne mutlu bize.

Ozan Tufan neden oynamıyor
Ozan Tufan yeni takımı Wattford'da

 


 

Yorumlar