Özcan Deniz'in tepki çeken israil konserine yoğun ilgi

İstanbullu Gelin isimli dizinin başrol oyuncusu Özcan Deniz, bütün tepkilere rağmen İsrail'de konserler vermeye başladı. Deniz'in Türkiye'de ilgi gösterilmeyen konserlerine İsrail binlerce kişinin katılması ise hayretle izlendi.

Özcan Deniz'in tepki çeken israil konserine yoğun ilgi
07 Nisan 2019 Pazar 10:14

İstanbullu Gelin isimli dizinin İsrail'de yoğun ilgi görmesi üzerine dizinin başrol oyuncusu Özcan Deniz de yüksek miktarlarda para karşılığında İsrail'de konserler vermeyi kabul etti. Ancak Filistin işgali ve Gazze'deki katliamları nedeniyle İsrail'in boykot edilmesi çağrıları ise cevapsız kaldı. Avrupa ve Amerikalı birçok şarkıcı, İsrail'in Filistin'deki icraatları nedeniyle konserlerini iptal ediyor, buraya seyahatlerinden vazgeçiyordu.

Öte yandan 11 bin kişiye konser veren Özcan Deniz, İsrailli hayranlarının çok yoğun ilgisiyle karşılaştı. Biletleri günlerce öncesinde tükenen konser, başkent Tel Aviv'deki Menora Mictachim Arena'da düzenlendi. Yoğun sevgi gösterileri arasında konserine başlayan Deniz, söylediği şarkılarla hayranlarına unutulmaz bir gece yaşattı. Konser sırasında Deniz'in İstanbullu Gelin dizisinde başrolü paylaştığı oyuncu Aslı Enver de sahneye çıkarak hayranlarını selamladı. İsrailli yetkililerin verdiği bilgiye göre, biletleri 300 dolardan satılan konsere 11 bin kişi katıldı.

Özcan Deniz'in tepki çeken israil konserine yoğun ilgi

BU AKŞAM YİNE KONSER VAR

Özcan Deniz, bu akşam yine Tel Aviv'deki Menora Mictachim Arena'da bir başka konser düzenleyecek. Bu akşamki konsere de 11 bine yakın müzikseverin katılması bekleniyor. İstanbullu Gelin dizisi sayesinde ciddi bir hayran kitlesine sahip Özcan Deniz'in İsrail'de konser vereceği aylar öncesinde kamuoyuna yansımıştı.

KONSERİN İPTALİNİ İSTEYENLER DE OLDU

Bu haberin ardından "Filistin İçin İsrail'i Boykot Girişimi" olarak bilinen BDS hareketi, Deniz'den İsrail'deki konserini iptal etmesini istemişti. BDS'den yapılan açıklamada, "İsrail Gazze'yi bombalarken ve her gün Filistinlileri öldürürken, İstanbullu Gelin'in bu ülkede yayınlanmasına izin vermeyin, konser davetini iptal edin." çağrısı yapılmıştı. Özcan Deniz ve Aslı Enver'in başrolü paylaştığı İstanbullu Gelin, İsrail'de en çok izlenen diziler arasında yer alıyor. Dizi sayesinde Deniz ve Enver'in geniş bir hayran kitlesine sahip olduğu İsrail'deki turizm firmaları,  İstanbullu Gelin'in çekildiği mekanlara turlar düzenlemeye başladı.


İlgili Galeriler

Şimdi yorum yapabilirsiniz

Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×