Milas-Bodrum'dan Ural Havayollarının Moskova uçuşları başladı

İSTANBUL (AA) - TAV Havalimanları tarafından işletilen Milas-Bodrum Havalimanı, Ural Havayollarının Moskova uçuşlarına ev sahipliği yapıyor. TAV Havalimanları...

Google Haberlere Abone ol
Milas-Bodrum'dan Ural Havayollarının Moskova uçuşları başladı

İSTANBUL (AA) - TAV Havalimanları tarafından işletilen Milas-Bodrum Havalimanı, Ural Havayollarının Moskova uçuşlarına ev sahipliği yapıyor.

TAV Havalimanları açıklamasına göre, Milas-Bodrum Havalimanından Rusya merkezli Ural Havayollarının Moskova Domodedovo uçuşları başladı. Bugün saat 12.00'de Airbus A321 ile gerçekleşen ilk uçuş için apronda su takı töreni yapıldı.

Bodrum'a gelen 200 yolcu ve uçuş ekibi TAV Milas Bodrum yetkilileri tarafından çiçeklerle karşılandı. Bodrum uçuş ağına yeni katılan Ural Havayollarının ilk uçuşunu kutlamak için kokteyl düzenlendi.

Ural Havayolları, 25 Ağustos-16 Ekim 2016 tarihleri arasında perşembe, cuma ve pazar günleri olmak üzere haftada üç gün Milas-Bodrum ve Moskova Domodedovo arasında karşılıklı direkt uçuşlar düzenleyecek.

Milas-Bodrum Havalimanından iç ve dış hatlarda toplam 53 havayolu şirketiyle 26 ülkede 80 destinasyona uçuş gerçekleşiyor. Milas-Bodrum Havalimanı 2015 yılında 3,9 milyon yolcuya hizmet sunarken, 26 binden fazla uçuşa ev sahipliği yaptı.

Açıklamada görüşlerine yer verilen TAV Milas Bodrum İşletme Koordinatörü İclal Kayaoğlu, şunları kaydetti:

"TAV Havalimanlarının Türkiye'nin en önemli turizm destinasyonlarından Milas–Bodrum Havalimanı işletmesini devralmasıyla birlikte Bodrum'da uçuş ağının genişlemesi için yoğun çalışmalar başlatıldı. Bodrum'da özellikle yurt dışı direkt uçuşların artırılması için yerel yönetim ve STK'larla iş birliği içinde tanıtım çalışmaları sürdürüyoruz. Bodrum'un uçuş ağına yeni katılan Ural Havayolları ile Moskova Domodedovo uçuşlarının başlaması çalışmalarımızın sonuç verdiğini gösteriyor. Uçuş ağımızı büyüterek bölge turizmini desteklemeye devam edeceğiz."

Yorumlar