Medyadan Ekrem İmamoğlu'na kınama

Ekrem İmamoğlu'nun medya şirketi sahibi ailelerin soyadlarını vererek onları tehdit etmesi Anadolu Medya Derneği tarafından kınandı.

Medyadan Ekrem İmamoğlu'na kınama
09 Nisan 2019 Salı 19:24

Anadolu Yayıncılar Derneği Başkanı Sinan Burhan "CHP'nin İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Ekrem İmamoğlu'nun daha başkan bile seçilmeden yaptığı tehditler bizleri endişelendirmektedir. İmamoğlu'nun bu tehdit dilini 320 Anadolu medyası adına kınadığımızı, medya kuruluşları olarak bir özür beklediğimizi ifade ediyoruz" dedi.

Anadolu Yayıncılar Derneği Başkanı Sinan Burhan, "CHP'nin İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Ekrem İmamoğlu'nun daha başkan bile seçilmeden yaptığı tehditler bizleri endişelendirmektedir. İmamoğlu'nun bu tehdit dilini 320 Anadolu medyası adına kınadığımızı, medya kuruluşları olarak bir özür beklediğimizi ifade ediyoruz." açıklamasında bulundu.

Burhan, yazılı açıklamasında, İmamoğlu'nun Kartal'daki konuşmasında bazı medya kurumlarını ve kurumların sahibi aileleri "tehditvari" sözlerle hedef gösterdiğini belirtti.

İmamoğlu'nun medya camiası için "skandal" ifadeler kullandığını aktaran Burhan, şunları kaydetti: "İmamoğlu, 'Gün gelir isimlerini anmaktan bile vazgeçerim' demiştir. İmamoğlu, bu sözleriyle neyi kastetmek istemiştir? Göreve gelirse bu medya kuruluşlarını kapatmak mı istemektedir? Ambargo mu uygulayacaktır? İmamoğlu'nun daha başkan bile seçilmeden yaptığı tehditler bizleri endişelendirmektedir. Ekrem İmamoğlu'nun bu tehdit dilini 320 Anadolu medyası adına kınadığımızı ifade ediyor, medya kuruluşları olarak bir özür beklediğimizi ifade ediyoruz."


Etiketler; #Ekrem İmamoğlu

İlgili Galeriler

Şimdi yorum yapabilirsiniz

Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×