29 Mayıs 2019 Çarşamba reyting sonuçları

Reyting listelerinin zirvesine çarşamba akşamı oynayan diziler ve televizyon programları arasında yine kıyasıya bir rekabet vardı. Çarşamba akşamlarının klasiği olan TRT 1 dizisi Diriliş Ertuğrul final bölümüyle geceye damgasını vururken, birçok dizi de sezon finaliyle ekrana geldi. Öte yandan Star'da yayınlanan Kuzgun isimli dizi de yine iddialı bir şekilde diziler kategorisinde zirveye oynamaya devam ediyor. Atv'nin Sen Anlat Karadeniz isimli iddialı yapımı ise zirveden koptuğu yere hala geri gelemiyor. Peki 29 Mayıs 2019 Çarşamba reyting sonuçları nasıl oldu?

29 Mayıs 2019 Çarşamba reyting sonuçları
30 Mayıs 2019 Perşembe 07:20

Diriliş Ertuğrul final, diğer diziler ise sezon finaliyle bu akşam ekranlara geldi. Televizyon kanallarının iddialı yapımları 29 Mayıs 2019 Çarşamba reyting sonuçları listesinde üst sıralarda yer almak için kıyasıya bir mücadele ortaya koydu.

Çarşamba akşamlarının artık bir klasiği haline gelen TRT 1'de yayınlanan Diriliş Ertuğrul dizisi dün akşam son kez Türkiye'yi ekran başına kilitledi. Ertuğrul Bey'in Moğol istilasına karşı başlattığı ittifak girişimi, bütün ihanetlere rağmen başarıya ulaştı. Berke Han ile planlanan ittifakta mutabık kalındı. Şimdi Anadolu'daki beylikleri örgütlemeye sıra geldi; ancak dizi burada bitti. Dizinin yeni sezonda "Diriliş Osman Gazi" ismiyle devam edeceği iddia ediliyor.

Star TV'de yayınlanan Kuzgun dizisi ise sezon finaliyle ekranlara geldi. Kuzgun da diziler kategorisinde reyting listelerinin üst sıralarına oynayan yapımlar arasında yer alıyor.

Öte yandan bir zamanlar Diriliş Ertuğrul ile zirve yarışını sürdüren Atv'de yayınlanan Sen Anlat Karadeniz dizisi ise listenin zirvesinde olmasa da ilk üç sırasında yer almayı başarıyor. Dizinin kendini tekrar eder hale gelmesi, kurgusunda seyirciyle dalga geçer gibi bazı basit hatalar yapması seyircide bıkkınlık oluşturmuş durumda. 

Reyting listelerinin üst sıralarınad diziler kategorisinde oynayan bir başka dizi İkizler Memo Can dizisiydi. Ancak bu dizi aslında Cumartesi akşamları yayınlanıyordu. Kanal D dizinin biletini keserek final bölümünü Çarşamba akşamın almıştı. Kanal D dizi yerine Çok Güzel Hareketler 2 programının tekrar bölümüyle izleyicinin karşısına çıkmayı tercih etti.

Diziler dışında Çarşamba akşamı reyting saatlerinde iki yarışma programı da geceye damgasını vurdu. 

FOX TV'de yayınlanan The Taste Türkiye isimli yarışma programı yine hayranlarına eğlenceli vakitler yaşattı.

Öte yandan Survivor Türkiye Yunanistan da haftanın son bölümüyle dün akşam TV8'de ekranlara geldi. 

Kanal 7'de yayınlanan Yemin dizisi de reyting listelerinin üst sıralarına çıkmaya çalışan yapımlardan biri olarak biliniyor. Yemin her akşam yayınlanmasına rağmen büyük bir hayran kitlesine sahip.

Peki 29 Mayıs 2019 Çarşamba reyting sonuçları nasıl şekillendi, hangi dizi reytinglerde birinci oldu?

AB Grubunda reyting sonuçları: 

Sırasıyla; 

Diriliş Ertuğrul
Fox Ana Haber
Diriliş Ertuğrul (Özet)
Müge Anlı ile Tatlı Sert
Güldür Güldür Show Tekrar
Kuzgun
Ramazan Sevinci TRT 1
Survivor Türkiye Yunanistan

Total Grubunda reyting sonuçları:

Sırasıyla; 

Diriliş Ertuğrul
Müge Anlı ile Tatlı Sert
Diriliş Ertuğrul Özet
Fox Ana Haber
Sen Anlat Karadeniz
Sahur Vakitleri Atv
Hatipoğlu ile İftar Atv
Survivor Türkiye Yunanistan
Yemin

Kaynak: Son Haberler


İlgili Galeriler

Şimdi yorum yapabilirsiniz

Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×