Maske takmayanlara ilk cezalar kesildi

Koronavirüs önlemleri kapsamında birçok ilde dışarı çıkarken maske takma zorunluluğu getirilmiş ve uymayanlara 900 lira ceza kesileceği açıklanmıştı. Bugünden itibaren başlayan uygulama gereği ilk cezalar kesildi.

Google Haberlere Abone ol

Yeni tip koronavirüs (Kovid-19) tedbirleri kapsamında, İçişleri Bakanlığının 81 il valiliğine gönderdiği, maske takma zorunluluğuna uymayanlara 900 lira ceza kesileceği talimatının ardından denetim yapıldı.

İSTANBUL'DA YASAKLARA UYMAYANLARA CEZA YAĞDI

Kovid-19 önlemleri kapsamında, maske takma zorunluluğuna uymayanlara birçok ilde olduğu gibi İstanbul'da para cezası uygulaması başladı. İstanbul Esenyurt'ta ısrarla maske takmayıp vatandaşların sağlığını tehdit eden kişilere ise ceza yağdı. Maske yasağını bildiği halde takmayıp ceplerinde ve çantalarında taşıyan vatandaşlar ise polislerini hayrete düşürdü.

MARDİN'DE UYGULANMAYA BAŞLADI

Mardin'in Kızıltepe ilçesinde valiliğin aldığı karar gereği maske takmayanlara polis ekiplerince ceza kesildi. Polis ekipleri maske takmayanlara kişi başı 900 lira idari para cezası uyguladı.

BOLU'DA İLK CEZALAR KESİLDİ

Kent merkezinde 4 gündür vatandaşları maske takmaları konusunda uyaran İl Emniyet Müdürlüğüne bağlı ekipler, uygulamanın başlamasıyla kentin en işlek caddesi İzzet Baysal ile kentin en yeşil alanı olarak bilinen Atatürk Orman Parkı ve Karaçayır Parkı'nda maske kontrolü gerçekleştirdi.

Polis ekipleri, maske takmayanlara 900 lira ceza kesti.

Denetimden kaçan bir kişi kovalamaca sonucu yakalandı

İzzet Baysal Caddesi'nde maskesini yanlış taktığı gerekçesiyle ceza almamak için denetimden kaçan bir kişi, polis ekiplerince kovalamaca sonucu yakalanarak, ekip otosuna bindirildi.

Ceza uygulanan bazı vatandaşlar, maske takma zorunluluğundan haberdar olmadıklarını, bazıları ise maskeyi rahat nefes almak için kısa süreliğine çıkardıklarını söyledi.

Yorumlar