Mahkeme İbrahim Tatlıses'i haklı buldu

Oryantal Sibel Gökçe'nin İbrahim Tatlıses'i tecavüzle suçlaması üzerine Tatılses tarafından açılan dava sonuçlandı. Mahkeme İbrahim Tatlıses'i haklı buldu.

Google Haberlere Abone ol
Mahkeme İbrahim Tatlıses'i haklı buldu

İbrahim Tatlıses, kendisi hakkında televizyon ekranlarında 'tecavüz iddiası'nda bulunan eski dansöz Sibel Gökçe hakkında açtığı tazminat davasını kazandı. Tatlıses, Gökçe'nin iddiasını dillendirdiği televizyon kanalına da benzer bir dava açtı.

Sibel Gökçe, 7 yıl önce katıldığı 'Aramızda Kalsın' programında 20 yaşındayken İbrahim Tatlıses'in tecavüzüne uğradığını iddia etmişti. Günaydın'dan Dilek Yaman'ın haberine göre, Gökçe'nin açıklaması üzerine soluğu mahkemede alan Tatlıses, "İftira ve hakaret içeren bu asılsız ifadeleriyle onurum kırıldı, itibarım zedelendi. Ben kimseye tecavüz etmedim" diyerek Gökçe'yle birlikte TV kanalı, program yönetmeni ve yapımcısına 60 bin liralık tazminat davası açtı.

İbrahim Tatlıses'in avukatı, hiçbir gerçekliği ve dayanağı olmayan bu çirkin ve asılsız iddia yüzünden müvekkilinin yaşantısının olumsuz yönde etkilendiğini belirtti. İstanbul Asliye Hukuk Mahkemesi'nde görülen davada geçtiğimiz günlerde karar verildi.

Mahkeme Gökçe'nin Tatlıses'e tecavüz iftirası attığı 2013 yılından itibaren faiziyle 12 bin lira tazminat ödemesine hükmetti.

Yorumlar