Maçın ardından

- Kardemir Karabükspor Teknik Direktörü Fikret Yılmaz: "Oyuncularımın gözlerinden öpüyorum, tebrik ediyorum" - Adana Demirspor Teknik Direktörü Hakan Kutlu: "Bizim için güzel bir başlangıç oldu"

Google Haberlere Abone ol
Maçın ardından


KARABÜK (AA) - Spor Toto 1. Lig'de 2018-2019 sezonunun açılış maçında konuk ettiği Adana Demirspor'a 1-0 mağlup olan Kardemir Karabükspor'un teknik direktörü Fikret Yılmaz, "Oyuncularımın gözlerinden öpüyorum, tebrik ediyorum." dedi.

Yılmaz, maçın ardından düzenlenen basın toplantısında, tek amaçlarının Kardemir Karabükspor'u en iyi şekilde temsil etmek ve sahadan en az bir puanla ayrılmak olduğunu söyledi.

Oyuncularının sahada inanılmaz bir mücadele verdiğini aktaran Yılmaz, "Maç öncesinde lisanslarımız çıkmadı. A2 takımıyla çıktık. Yedek oyuncumuz bile A2 takımındandı, 17-18 yaşında çocuklardı. Ancak hepsi aslan gibi mücadele etti. Oyuncularımın gözlerinden öpüyorum, tebrik ediyorum." ifadelerini kullandı.

Lisansların 2. haftada Hatayspor ile yapacakları maça yetişip yetişmeyeceğini kendisinin bilemeyeceğini, yönetimin bileceğini kaydeden Yılmaz, şöyle konuştu:

"Yetişmesi için önümüzdeki hafta içerisinde elimizden geleni yapacağız. Mücadelemizi sürdüreceğiz. Hatayspor maçında sahaya tam kadro çıkmak için sanırım Karabük efradı da gerekeni yapacaktır diye düşünüyorum."

Bir basın mensubunun "Kardemir Karabükspor'la birlikte Karabük de küme düşmüş" şeklinde açıklaması olduğunu hatırlatması üzerine Yılmaz, şunları kaydetti:

"Bugün artık bir kıpırdama var, ama hiçbir kıpırdama yoktu. Bizim 16 oyuncumuzun lisansı çıkmadı, bu bir duyarsızlık değil mi sizce? Bence bir duyarsızlıktı. Taraftarlarımıza teşekkür ediyorum, bugün takımlarına sahip çıktılar. İnşallah önümüzdeki haftadan itibaren buraya gelen 16 transferimizin de lisansını çıkarırlar. Çünkü öyle elinin tersiyle itilecek bir durum değildir, herkesin ekmek davasıdır. Buraya kadar gelmişler. Herkes ailesini, çoluğunu çocuğunu geçindiriyor bu işten, inanmışlar, güvenmişler ve imza atmışlar.

Bence Karabük eşrafı harekete geçip onların lisansını çıkartıp tam kadro olarak tecrübeli oyuncularla gençleri harmanlayarak sahaya çıkartmalıdır. Şu anda benim oyuncularım tam kadro olsaydı sizlere soruyorum bu maçın sonucu böyle mi olurdu? Üç puan bu, biz puan mücadelesi yapıyoruz. İyi oynamışız, kötü oynamışız, çok iyi mücadele etmişiz ama sonuçta yenilmişiz, üç puan kaybetmişiz. Bu üç puanın ne kadar önemli olduğunu inşallah önümüzdeki haftalarda aramayız. Bu şakaya gelir bir durum değildir. İnşallah bugünden itibaren gerekli merciler beni duyar. Benim oyuncularımın lisansını çıkartır. Bu onların boynunun borcudur, onların vicdanının borcudur. Sıradan bir olay değildir. "


- Adana Demirspor cephesi


Adana Demirspor Teknik Direktörü Hakan Kutlu, mücadelelerinden dolayı Kardemir Karabükspor oyuncularını tebrik etti.

Rakip takım oyuncularının inanılmaz bir mücadele ortaya koyduğunu vurgulayan Kutlu, "Maçtan önce bizim beklentimiz de o yöndeydi. Ben daha önce böyle bir takımda çalışmıştım. Çok koşan, mücadele eden takımla oynayacağımızı biliyorduk. Biz yeni kurulan bir takımız, her gün bizim için çok değerli. Bizim için güzel bir başlangıç oldu. Maçın başlarında girdiğimiz gol pozisyonunu değerlendirsek ilerleyen dakikalarda maçı daha rahat tamamlayabilirdik." değerlendirmesinde bulundu.

Ligin 2. haftasında oynayacakları Denizlispor maçına kadar 9 günlük bir zaman olduğunu anlatan Kutlu, "Bu 9 günlük süreçte daha iyi hazırlanıp, Denizlispor maçında daha iyi ve galibiyeti alan bir takım seyrettireceğimizi umuyorum. Taraftarlarımıza teşekkür ediyorum. Çok uzun bir yoldan geldiler. 90 dakika desteklerini esirgemediler. Bizim için iyi başlamak önemliydi. Geç kurulan bir takım olduğumuz için her günün değerini biliyoruz. İnşallah Denizlispor maçında daha hazır takım ve galibiyetle sonlandıracağımız bir maç olur." şeklinde konuştu.

Yorumlar