KYK 24 Eylül 2. yedek yurt sonuçları açıklandı! 2018 KYK yedek yerleştirme sonuçları sorgulama nasıl yapılır?

KYK'nın 24 Eylül ikinci yedek yurt sonuçları açıklandı. Kredi ve Yurtlar Kurumu tarafından açıklanan 2. yedek yurt sonuçlarına KYK resmi sitesinden ulaşabilirsiniz. Peki, 2018 KYK 2. yedek yurt sonuçları nasıl sorgulanır? Yedek yurt sonuçları nereden açıklandı. İşte 2018 KYK 2. yedek yurt sonuçları sorgulama...

Google Haberlere Abone ol

Kredi ve Yurtlar Kurumu (KYK) 2. yedek yurt sonuçları KYK resmi sitesinden açıklandı. KYK tarafından yedek yurt yerleştirmeleri geçtiğimiz perşembe günü gerçekleştirilmişti. KYK 2. yedek yerleştirme sonuçları için bekleyen adaylara müjdeli haber KYK tarafından bugün verildi. KYK'nın yayımladığı takvime göre, 2. yedek yurt sonuçları bugün erişime açıldı. Peki, KYK 2. yedek yurt sonuçları sorgulama nasıl yapılır? 2018 KYK 2. yedek yerleştirme sonuçları nereden görüntülenir? İşte merak edilenler...

KYK 2. YEDEK YURT SONUÇLARI AÇIKLANDI

KYK yedek yerleştirme işlemleri devam ediyor. İlk 20 Eylül'de açıklanan yedek yerleştirmenin ikincisi ise bugün açıklandı. Adaylar 2. yedek yerleştirme sonuçlarını KYK'nın resmi internet sitesi üzerinden erişebilecek.

KYK 2. YEDEK YERLEŞTİRME SONUÇLARI İÇİN TIKLAYIN

Üçüncü yedek yerleştirme ise 27 Eylül'de gerçekleştirilecek.

Yıl içerisinde hizmete açılacak yeni yurtlara da kurumsal internet sitesinden duyuru yapılmak suretiyle yurt başvurusu alınarak öğrenciler yurtlara yerleştirilmeye devam edilecek.

BAŞVURUSU İLERİ BİR TARİHTE ALINACAK OLANLAR

Ek kontenjan ya da özel yetenek sınavı ile bir yükseköğretim kurumuna yerleşen, yatay/dikey geçiş yapan öğrenciler, lisansüstü öğrenciler ve ülkemize kendi imkânlarıyla gelen yabancı öğrenciler için yurt başvuruları ilerleyen günlerde alınacak.

KYK BESLENME YARDIMINI ARTIRDI

Barınma, burs/kredi ve eğitim imkanlarının yanı sıra sağlıklı ve dengeli beslenmeleri için yurtlarda kalan öğrencilere beslenme yardımında da bulunan KYK, yeni eğitim öğretim yılı başında bünyesindeki yurtlarda barınan öğrencilere verdiği beslenme yardımını artırdı.

Bu yıl yurt ücretine zam yapmayan KYK, yurtlarında barınan öğrencilere verdiği beslenme yardımını artırdı. Geçtiğimiz yıl sabah kahvaltısı için 3,5 TL ve akşam yemeği için 7,5 TL olmak üzere günlük 11 TL, aylık ise 330 TL olarak uygulanan beslenme yardımı bu yıl günlük 12,5 TL; aylık 375 TL'ye yükseltildi.

17 Eylül’den itibaren geçerli olmak üzere uygulanacak beslenme yardımı sabah kahvaltısı için 4 TL; akşam yemeği için ise 8,5 TL olarak belirlendi.

Kahvaltı yardımı, yurt yemekhanelerinde hafta içi 06.30-13.00, hafta sonları ise 06.30-14.00; akşam yemeği yardımı ise 16.00-23.00 saatleri arasında geçerli olacak.

Ücretsiz barınan öğrencilere 22,5 TL beslenme yardımı

Yurtlarda yurt ücreti ve güvence bedeli alınmadan barındırılan şehit ve gazi çocukları, anne ve babası vefat etmiş öğrenciler ile devletin koruması altındaki öğrencilerin beslenme ücretleri de 21 TL’den 22,5 TL’ye yükseltildi.

Beslenme yardımı KKTC’de yer alan yurtlarda da sabah kahvaltısı için 4,5 TL, akşam yemeği için ise 9 TL olmak üzere günlük toplam 13,5 TL olarak uygulanacak. 

Yemekler piyasa fiyatlarının  yüzde 35 altında

KYK yurtlarında barınan öğrencilerin sağlıklı, dengeli ve ucuz beslenebilmeleri için öğrencilere lokanta-kantin, kafeterya gibi imkânlar da sunuluyor. KYK’lı gençlere her gün açık büfe sabah kahvaltısı imkânı sunulurken akşam yemeği için de 20 çeşide yakın yemek servis ediliyor.

Öğrencilerin maddi imkânları gözetilerek belirlenen yemek fiyatları, piyasa fiyatları ortalamasından en az %35 oranında indirimli olarak hesaplanıyor.

Yemekler gıda mühendisi, diyetisyen ve idarenin sıkı kontrolünde

Mutfak, depo, kullanılan araç gereçler ile malzemelerin kalitesi ve hijyen şartlarına uygunluğu diyetisyenler, gıda mühendisleri ve yurt yöneticileri tarafından devamlı kontrol ediliyor.

KYK’daki lokanta-kantin işletmelerinde gıda mühendisi veya diyetisyen çalıştırma zorunluluğu da bulunuyor. Lokanta ve yemekhanelerin tedarik, depolama ve üretim aşamalarının tamamı, işinde uzman meslek elemanları tarafından kontrol ediliyor.

Diğer taraftan yurt idaresince her gün yemeklerden numune alınarak sterilize bir şekilde 72 saat boyunca saklanıyor. İhtiyaç duyulması halinde numuneler, Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığının ilgili birimleri tarafından tahlil ediliyor.

GÜNÜN ÖNEMLİ MANŞETLERİ
kykkyk yurt sonuçlarıkyk yedek yurt sonuçlarıkyk 2 yedek yurt sonuçlarıkyk yurt sonuçları sorgulamakyk yedek yerleştirme sonuçlarıkyk 2 yedek yerleştirme sonuçlarıkredi ve yurtlar kurumu

Yorumlar