İzmir'de kültür sanat

- İzmir Devlet Tiyatrosu, Ray Cooney'in yazdığı, Orhan Azizoğlu’nun Türkçeye çevirdiği, Ali Hürol'un yönetmenliğini üstlendiği "Haydi Karına Koş" adlı oyunu 28 Ekim'e kadar sahneleyecek - 35. Uluslararası İzmir Tiyatro Günleri, 21 Ekim'de saat 20.00'de, Kültürpark Açık Hava Tiyatrosu'nda başlıyor

Google Haberlere Abone ol
İzmir'de kültür sanat

İZMİR (AA) - Ray Cooney'in yazdığı, Orhan Azizoğlu’nun Türkçeye çevirdiği, Ali Hürol'un yönetmenliğini üstlendiği "Haydi Karına Koş" adlı oyun, 28 Ekim'e kadar İzmir Devlet Tiyatrosunca sahnelenecek.

Konak Sahnesi'nde seyirciyle buluşacak oyunda, bir erkek ve birbirinden habersiz iki kadının eğlenceli ve karışık yaşamları anlatılıyor ve izleyiciler günlük rutinden keyifli bir molaya davet ediliyor.

Oyunda, Nevzat Hakan Dönmez, Devrim Akkaya, Gerçek Özkök Yağcı, Gülay Toprak, Gürol Tonbul, Murat Çobangil, Ali Ulvi Hünkar, Atacan Öztekin rol alıyor.

- 35. Uluslararası İzmir Tiyatro Günleri cumartesi başlıyor

Bu yıl 35'inci kez düzenlenen ve 16 günde yerli ve yabancı 80 tiyatronun sahneleyeceği Uluslararası İzmir Tiyatro Günleri, 21 Ekim'de saat 20.00'de, Kültürpark Açık Hava Tiyatrosu’nda sahnelenecek Erdal Beşikçioğlu’nun uyarlayıp yönettiği "Woyzeck Masalı" adlı oyunla başlayacak.

Tiyatro Günleri kapsamında 7 uluslararası, 17 ulusal, 16 yerel ve 20 çocuk oyunu ile 27 sokak gösterisi sahneye konulacak. Oyunlar İzmir Sanat, İsmet İnönü Sanat Merkezi, Sabancı Kültür Merkezi, Gençlik Tiyatrosu, Deniz Baykal Kültür Merkezi ve Tepekule Kongre Merkezi gibi farklı salonlarda ve ilçelerde sergilenecek.

Ulusal ve uluslararası oyunların biletleri 10 lira, İzmirli tiyatro gruplarının ve sokak tiyatrolarının gösterileri ise ücretsiz olacak. Biletler İsmet İnönü Kültür Merkezi, İzmir Sanat ve Ahmed Adnan Saygun Sanat Merkezi ve www.izmir.bel.tr/kultursanat adresinden temin edilebilecek.

Yorumlar