"Hedefimiz altın madalya"

- A Milli Kadın Basketbol Takımı Başantrenörü Memnun: "Olmazsa olmaz hedefimiz Dünya Şampiyonası'na katılacak dereceyi almak. Tabii ki en büyük hedefimiz turnuvayı altın madalya ile bitirmek" - "Kulüpler açısından tarihi bir sezon geçirdik ama bu tarihi sezon milli takım hazırlık sürecini kısalttı, çünkü ligimiz uzadı"

Google Haberlere Abone ol
"Hedefimiz altın madalya"


İSTANBUL (AA) - A Milli Kadın Basketbol Takımı Başantrenörü Ekrem Memnun, 16-25 Haziran'da Çekya'da düzenlenecek FIBA Avrupa Şampiyonası'nda hedefe ulaşacaklarına inandığını söyledi.

Avrupa Şampiyonası hazırlıkları kapsamında Abdi İpekçi Spor Salonu'nda gerçekleştirilen antrenman öncesinde basın mensuplarına açıklamada bulunan Memnun, "Çok önem verdiğimiz bir turnuvaya gideceğiz, ciddi hedeflerimiz var. Mutlaka dünya şampiyonasında yer almak istiyoruz. Olmazsa olmaz hedefimiz dünya şampiyonasına katılacak dereceyi almak. Tabii ki en büyük hedefimiz turnuvayı altın madalya ile bitirmek. Takımımıza çok güveniyoruz, kendimize de inanıyoruz." diye konuştu.

Memnun, Türk kadın basketbolunun Avrupa Ligi ve Avrupa Kupası'nda elde ettiği başarılara dikkat çekerek şöyle konuştu:

"Türk kadın basketbolu tarihinin belki de en önemli senesi oldu. Daha önce Avrupa'da da böyle bir durum olmamış olabilir. Dört Türk takımı Avrupa Kupası'nda yarı final oynadı. Avrupa Ligi'nde de Fenerbahçe final oynadı. Kulüpler açısından tarihi bir sezon geçirdik ama bu tarihi sezon milli takım hazırlık sürecini kısalttı, çünkü ligimiz uzadı. Maçları hala devam eden arkadaşlarımız var. Sakatlık sorunlarımız da var. Sakatlığı olmayan, maçları bitmiş olan arkadaşlarımızın bir kısmıyla hazırlıklarımıza başlıyoruz."

İstanbul'daki hazırlıkların 17 Mayıs'a kadar süreceğini belirten Ekrem Memnun, kamp süreci hakkında ise, "17-28 Mayıs'ta çok önem verdiğimiz Slovenya kampını yapacağız. Üç hazırlık maçı oynayacağız, oyuncuların önemli kısmı lig devam ettiği için orada da olamayacak. Daha sonra Rusya'da Rusya ile İstanbul'da da Letonya ile ikili maçlar oynayacağız. Avrupa Şampiyonası için 14 Haziran'da Çekya'ya gideceğiz. Tecrübeli bir takımımız var, bir yenilenme de yapıyoruz. Eski ve yeni arkadaşlarımızı harmanlıyoruz. Amacımız Türk kadın basketbolunu ve ülkeyi en iyi şekilde temsil edecek bir takımla sahaya çıkmak." ifadelerini kullandı.


- Milli oyuncuların görüşleri


Milli oyunculardan Safiye Simay Karaman ise hedeflerinin altın madalya olduğunu belirterek, "Hazırlık sürecimiz kısa olacak. O yüzden hemen taktik çalışmalara da başlarız. Play-off'lar bittikten sonra tam takım olarak çalışmalara devam edeceğiz. Güzel bir grupta yer aldığımızı ve favori olduğumuzu düşünüyoruz. İnşallah grubu birincilikle bitirip daha sonrasında altın madalyayı kazanırız." şeklinde konuştu.

Hülya Çoklar ve İlayda Güner de Avrupa Şampiyonası'nda ellerinden gelen tüm mücadeleyi sahaya koyarak turnuvayı altın madalya ile tamamlamak istediklerini ifade ettiler.

Yorumlar