Hayvanseverlere çağrı

Karadeniz Hayvan Hakları Hareketi, bayram tatili boyunca gerek barınaklarda gerekse sokaklardaki hayvanların aç ve susuz bırakılmaması için vatandaşları duyarlı olmaya çağırdı.Karadeniz Hayvan Hakları Hareketi’nden yapılan açıklamada,...

Google Haberlere Abone ol

Karadeniz Hayvan Hakları Hareketi, bayram tatili boyunca gerek barınaklarda gerekse sokaklardaki hayvanların aç ve susuz bırakılmaması için vatandaşları duyarlı olmaya çağırdı.

Karadeniz Hayvan Hakları Hareketi’nden yapılan açıklamada, bayram tatilinde barınaklardaki veteriner ve görevlilerin bayram tatiline gideceklerini için hayvanların aç ve susuz kalabilecekleri uyarısında bulunuldu.

Yapılan açıklamada şu görüşlere yer verildi:

“Görevliler tatile gidecekleri için bayramın hayvanların felaketi olması yüzde 99’u Müslüman olan toplumumuzun ahlaki, vicdani ve insani değerlerine aykırı olarak utanç verici bir durumdur. Bu sebeple açlık ve susuzlukla gelecek ölümlerin olmaması için bu bayram belediye barınaklarında olmamız gerekir. Karadeniz Hayvan Hakları Hareketi olarak Karadeniz ve Orta Anadolu’daki tüm vatandaşlarımıza, belediye barınaklarını ziyaret etmeleri için çağrıda bulunuyoruz. Bu ziyaretleri vatandaşlarımız bireysel olarak yapabilecekleri gibi toplu olarak da yapabilirler.”

Yorumlar