Yeni Zelanda katliamını öven Ekşi Sözlük yazarı tutuklandı

Yeni Zelanda'da iki camiye düzenlenen vahşi terör saldırısı için "Videoyu izlerken keşke Türkiye'ye gelip bu cuma günü camileri temizlese diye iç geçirdim" şeklinde paylaşımda bulunan ekşi sözlük yazarı yapılan operasyonla yakalanarak mahkemeye çıkarıldı, mahkeme tutuklama kararı verdi.

Yeni Zelanda katliamını öven Ekşi Sözlük yazarı tutuklandı
17 Mart 2019 Pazar 09:20

İnternet platformu Ekşi Sözlük'te saldırıyı 'Videoyu izlerken keşke Türkiye'ye gelip bu cuma günü camileri temizlese diye iç geçirdim' mesajıyla öven 'Mukemmeligindayanilmazhafifligi' rumuzlu A.A., Alanya'da gözaltına alındı. A.A'nın IP adresi İstanbul Emniyet Müdürlüğü Siber Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü tarafından etpit edildi. Ekşi Sözlük, "Kullanıcının hesabı nefret söylemi sebebiyle kapatılmıştır" açıklaması yapmıştı. A.A. dün çıkarıldığı mahkemece tutuklandı.

SAHİBİ AMERİKA'DA

Geçmişte de Hz.Muhammed'e hakaret eden hakkında ağıza alınmayacak ifadelerin yer aldığı Ekşi Sözlük'ün kurucusu Sedat Kapanoğlu Gezi olayları sonrası ABD'ye kaçtı ve bu ülkenin vatandaşlığını aldı. O dönem Kılıçdaroğlu Kapanoğlu ve ekibini ziyaret etmiş ve onlara gaz maskesi ve teşekkür sertifikası hediye etmişti.


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×