TÜVTÜRK kredi kartı ile işlem yapılıyor mu? TÜVTÜRK Randevu nasıl alınır?

Araçlarının muayene vakti geçmiş olan veya vakti geçmeden araç muayenesi yapmak isteyen vatandaşlar internet üzerinden araştırma yapmaktadır. Peki TÜVTÜRK'te kredi kartıyla işlem yapılıyor mu, TÜVTÜRK randevu alma işlemleri nasıl yapılıyor?-

TÜVTÜRK kredi kartı ile işlem yapılıyor mu? TÜVTÜRK Randevu nasıl alınır?
29 Haziran 2019 Cumartesi 16:11

TÜVTÜRK, Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı'ndan yetkili olarak periyodik araç muayenesinde yetkili ve görevli tek kuruluş olma özelliğine sahiptir. Uluslararası standartlarda araç muayenesi gerçekletiren kurum ülkemizde trafik ve araç güvenliğine katkı sağlamaktadır. 

Araçlarının muayene vakti gelmiş olan vatandaşlar araçlarının muayene  işlemlerini gerçekleştirmek için internet üzerinden randevu almak için araştırma yapmaktadır. Vatandaşlar ayrıca TÜVTÜRK iletişim numarası ile randevu alma imkanına sahiptir. 

ARAÇ MUAYENESİ İÇİN RANDEVU NASIL ALINIR?

Araçlarının muayene işlemlerini yapmak isteyen vatandaşlar TÜVTÜRK resmi internet sitesine girerek ücretsiz bir şekilde randevu alma işlemlerini gerçekleştirebilir. Randevu alma işlemlerini internet sitesi üzerinden yapacak olan vatandaşlar sitede bulunan "Plaka no" Ruhsat Seri ve No" ile Şehir bilgilerini girdikten sonra randevu alma işlemlerini kolaylıkla gerçekleştirebilir. 

Detaylar kısmından randevu günü ve saatini seçme hakkına sahip olacak olan vatandaşlar ihtiyaç durumunda sonradan randevu tarih ve saatlerini tekrar değiştirme imkanına sahiptir. Bunu da aynı başlık altında yapabilmktedir. 

RANDEVU ALACAKLAR DİKKAT!

TÜVTÜRK muayene işlemi için randevu alacak vatandaşların internet üzerinden randevu alma işlemlerini gerçekletirirken mutlaka dikkatli olması gerekmektedir. Özellikle son dönemlerde internet üzerinden reklamlar aracılığıyla verilen linklerle randevu almak isteyen vatandaşlar farklı sitelere yönlendirilerek muayene işlemleri için ücret alınmaktadır. Bununla ilgili vatandaşları uyaran TÜVTÜRK, randevu alma işlemlerinin bundan önce olduğu gibi her zaman ücretsiz olacağını duyurdu. 

Yayınlanan duyuruda randevu almak isteyen vatandaşların www.tuvturk.com.tr resmi internet sitesi ve 0 850 222 88 88 numaralı çağrı merkezi dışında herhangi bir yerden randevu almamaları istenmiş ve hiç bir kurum ve internet sitesiyle işbirliği bulunmadığı vurgulanmıştır. 

TÜVTÜRK ÖDEME İŞLEMLERİ NASIL YAPILIYOR?

TÜVTÜRK'te ödemeler nakit olarak yapılmaktadır. TÜVTÜRK'te kredi kartı ile işlem yapılmamaktadır. Kurumun bütün şubelerinde sadece nakit ödeme yapılmaktadır.


İlgili Galeriler

Şimdi yorum yapabilirsiniz

Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×