'Türkiye'ye açılan savaşa sevinenler alçaktır'

ABD'nin Türkiye'ye yönelik başlattığı yaptırımlar ve ekonomik savaşla ilgili Katarlı yazar ve ünlü medya yöneticisi Jaber El-Harmi'den bir yorum geldi. Harmi, Türkçe tweet atarak Türkiye'ye destek olurken bazı Arapların ABD'nin Türkiye'ye karşı başlattığı ekonomik savaşa sevindiğini ifade etti.

'Türkiye'ye açılan savaşa sevinenler alçaktır'
12 Ağustos 2018 Pazar 13:40

Katarlı yazar ve medya yöneticisi Jaber El-Harmi, ABD'nin Türkiye'ye açtığı ekonomik savaşa ilişkin açıklamalarda bulundu.

Türkçe tweet atarak Türkiye'ye destek olan Harmi, şu ifadeleri kullandı:

Amerika’nın Türkiye’ye karşı birlik olup savaş açmasi beklenen bir şey. Türkiye'nin "Müslüman bir ülkenin" ekonomik ve siyasi açıdan bağımsız olmasını kabullenemiyorlar.

Ama bazı Arapların,Türkiye’ye açılan savaşa sevinmeleri ve destek vermeleri büyük Alçaklıktır ..

Türkiye ve ABD'nin arası, İzmir'de tutuklanan Evanjelik Pastör Andrew Brunson'a ev hapsi verilmesiyle açıldı. Türkiye, Brunson'ın iadesini reddederken ABD Brunson'ın iade edilmemesi halinde Türkiye'ye yönelik alçak tehditlerini sürdürüyor.

ABD tehdit etmiş: 18'e kadar bırakın!

ABD'nin Rahip Brunson ile ilgili olarak önceki akşam açıklama yapan Cumhurbaşkanı Erdoğan 'Yarın saat 18'e kadar gönderin' dediğini kaydeden Erdoğan,"Bizi tehdit ediyorlar. Biz çatladıkapı ülkesi değiliz" ifadesini kullandı. Erdoğan ayrıca, "Türkiye'yi küçük hesapları için karşısına alanlar bunun bedelini ödeyeceklerdir" şeklinde konuştu.


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Avatar
Ihsan - 3 ay önce
bu savaşa sevinen arap ülkeleri münafıktır katledilmeleri caizdir