'Türk sahil güvenlik botu ile Yunan botu çarpıştı'

Kardak kayalıklarında süren gerginlik dün gece artarak devam etti.. Yunan deniz birliklerinin dün gece 3 bot ile Kardak’a yaklaşma girişimi Türk Sahil Güvenlik ekipleri tarafında önlendi. Yunan internet sitesi gerilim sırasında Türk ve Yunan sahil güvenlik botlarının çarpıştığını ve Yunan tarafına ait botun hasar gördüğünü iddia etti.

'Türk sahil güvenlik botu ile Yunan botu çarpıştı'
13 Şubat 2018 Salı 11:23

Kardak kayalıklarında süren gerginlik devam artarak devam ediyor. Dün gece Türk kara sularını ihlal ederek Kardak kayalıklarına sızmaya çalışan 3 Yunan botu Sahil Güvenlik gemileri tarafından önlendi. Yunanistan'da yayın yapan bir site ise gerilim sırasında Türk Sahil Güvenlik botunun Yunan botuna çarptığını iddia etti.

Yunanistan’da yayım yapan “Militaire.gr” isimli internet sitesi Türk sahil güvenlik gemisi ile Yunan botu arasında “çarpışma” yaşandığını, Yunan botunun hasar gördüğünü yazdı.

YUNAN BOTU ZARAR GÖRDÜ

İnternet sitesinde yer alan haberde olayın detayları da yer aldı. Sitenin haberine göre dün gece 23.45’te Türk  Sahil Güvenlik gemisi Umut ile Yunan Sahil Güvenlik botu arasında Kardak kıyılarında bir “çarpışma” hadisesi yaşandı. Yunan  gemisinde çarpışmadan dolayı zarar oluştu. Site bu olaydan Türkiye tarafının sorumlu olduğunu iddia etti.


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Avatar
xara - 7 ay önce
turkeys need to take erdo to the gallows like they did with menferes or it will be their end