Şehit ailelerinden HDP-CHP ittifakı tepkisi

Şehit aileleri HDP ve CHP'nin arasındaki gizli ittifaka tepki gösterdi. Eren Bülbül'ün annesi Ayşe Bülbül "Yüreğimdeki acım hala dinmemişken CHP-HDP birlikteliğiyle yüreğime ateş düştü." dedi.

Şehit ailelerinden HDP-CHP ittifakı tepkisi
12 Şubat 2019 Salı 08:49

Trabzon Maçka kırsalında 11 Ağustos 2017'de teröristlerin düzenlediği saldırıda şehit düşen 15 yaşındaki Eren Bülbül'ün annesi Ayşe Bülbül, CHP ile HDP'nin yerel seçimler için yaptığı işbirliği hakkında konuştu: Bu birliktelikle yüreğime ateş düştü. Bu ittifak oğlumun kemiklerini sızlattı. Şehit düşmeden önce sosyal medyada 'Biri de çıkıp demiyor ki Eren iyi ki varsın" diye yazan Eren, tüm Türkiye'yi hüzne boğmuştu. Eren Bülbül'ün annesi Ayşe Bülbül ve ağabeyi Arif Bülbül, düşüncelerini SABAH'la paylaştı. Ayşe Bülbül "Yüreğimdeki acım hala dinmemişken CHP-HDP birlikteliğiyle yüreğime ateş düştü. Oğlum Eren asker olmayı ve şehit olmayı hayal ediyor ve istiyordu. Abileri İstanbul'da askerlik yapmıştı fakat Eren, Güneydoğu'da askerlik yapmak istiyordu. Oğlumu şehit edenler ile CHP'nin yapmış olduğu işbirliği hiçbir zaman kabul edilemez.

CHP'nin HDP ile birlikte hareket etmesi oğlumun kemiklerini sızlattı. Demek ki ülkemizi bölmek isteyen sadece HDP değil, CHP de onlarla berabermiş. Ama ne yapsalar boş. Çünkü bu millet onlara güzel cevap verecektir. Yazıklar olsun" dedi. Eren Bülbül'ün ağabeyi Arif Bülbül ise, "Bu nasıl Atatürk'ün kurduğu bir partidir" sözleriyle tepkisini dile getirdi. Arif Bülbül Böyle bir şey olabilir mi. Kardeşim şehit oldu, CHP-HDP işbirliği yapıyor. CHP Genel Başkanı Trabzon'a geldi. Kardeşimin ne mezarına gittiler, ne de bizi aradılar. Atatürk'ün de kemikleri sızlıyordur. Kimlerle beraber olduklarını bilmiyorlar mı?. Bunlara Türk halkı her zaman cevabını en güzel şekilde veriyor, verecektir de. Bu birlikteliği esefle kınıyorum. Demekki bu birliktelik terörle mücadele değil, birlikte olmaktır. CHP bir an önce kendine gelmeli ve bu yanlıştan dönmelidir. Bu kalleşlerle birlikte olanlar da kalleştir. Hayret ediyorum." diye konuştu.


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×