Oyumu nerede kullanacağım? Sandık Sorgulama

Yerel seçimlerde oy kullanacak seçmenlerin, oy kullanacakları sandıkları önceden öğrenmeleri gerekiyor. Bunun için öncelikle "Sandık Sorgulama" uygulamasından hangi sandıkta oy kullanacaklarını sorgulamaları gerekiyor. Yüksek Seçim Kurulu oy kullanılacak sandıklar ile numaralarını açıkladı. Sorgulama ekranına gerekli olan bilgiler girildikten sonra oy kullanılacak okul ve sandık numarası çıkıyor.

Oyumu nerede kullanacağım? Sandık Sorgulama
30 Mart 2019 Cumartesi 13:20

Yerel seçimlerde oy kullanacak vatandaşların öncelikle hangi okulda ve sandıkta oy kullanacaklarını öğrenmeleri gerekiyor. Bu nedenle Yüksek Seçim Kurulu (YSK) 31 Mart 2019 Pazar günü düzenlenecek yerel seçimlerde oy kullanacak seçmenlerin, hangi sandıklarda oy kullanacağına dair bilgileri açıkladı. Oy kullanılacak sandık numarasını öğrenmenin birden fazla yolu var. Bunun için en çok tercih edilen yöntem YSK'nın resmi internet sitesi üzerinden duyurduğu adres üzerinden sorgulama yapmak. Ayrıca YSK tarafından hazırlanan mobil uygulamanın cep telefonlarına indirilerek üzerinden sorgulama yapılması da mümkündür.

https://secmen.ysk.gov.tr adresi üzerinden "nerede oy kullanacağınızı" öğrenebilirsiniz. Oy kullanılacak sandıkların hangi okullarda ve hangi salonlarda bulunduğuna dair bilgiler verilen adresten temin edilebilir.


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×