Korucular "terörle mücadelede kararlılık"tan memnun

- Diyarbakır'da Başbakan Yıldırım ile görüşen Doğu ve Güneydoğu Anadolu'daki köy korucularının temsilcileri, terörle mücadelede hükümetin kararlılığından duydukları memnuniyeti dile getiriyor - Türkiye Geçici Köy Korucuları ve Şehit Aileleri Federasyonu Başkanı Kandemir: - "Daha önce görmediğimiz bu kararlılığı çok samimi bulduk ve bundan da büyük memnuniyet duyduk" - Doğu Anadolu Köy Korucuları ve Şehit Aileleri Federasyonu Başkanı Kişi: - "Korucu camiası olarak terörle mücadele konusundaki kararlılığından dolayı Başbakanımıza teşekkür ediyoruz"

Korucular
09 Eylül 2016 Cuma 11:36

DİYARBAKIR (AA) - Doğu ve Güneydoğu Anadolu bölgelerindeki köy korucuları, hükümetin terör örgütü PKK ile mücadelede gösterdiği kararlılıktan memnuniyet duyuyor.

Başbakan Binali Yıldırım ile Diyarbakır'ı ziyaretinde bir araya gelen korucular, Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) ile mücadeledeki kararlılığın terör örgütü PKK'ya karşı da gösterilmesi görüşünde.

- "Bu kararlılığı çok samimi bulduk"

Türkiye Geçici Köy Korucuları ve Şehit Aileleri Federasyonu Başkanı Orhan Kandemir, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Başbakan Yıldırım'ın Diyarbakır'da terörle mücadele noktasındaki değerlendirmelerinin önemli olduğunu söyledi.

Başbakan ile görüşmelerinde hükümetin ve devletin terörle mücadele konusundaki kararlılığına bizzat şahit olduklarını vurgulayan Kandemir, "Daha önce görmediğimiz bu kararlılığı çok samimi bulduk ve bundan da büyük memnuniyet duyduk." dedi.

- "Teröre karşı birlikte mücadelemize devam edeceğiz"

"Her ne olursa olsun, bölgede korucularımız, askerimiz ve polisimiz omuz omuza mücadelesini sürdürecek." diyen Kandemir, sözlerine şöyle devam etti:

"Tendürek Dağı'nda bir ayı aşkın süre korucularımız, polisimiz, askerimiz omuz omuza çatıştı, 3 korucumuz şehit oldu. Aynı mevzide durduk, aynı kumanyayı yedik, birlikte şehit olduk. Teröre karşı birlikte mücadelemize devam edeceğiz. İster FETÖ, ister DAEŞ, ister PKK olsun, Türkiye'ye tehlike arz edecek hangi terör örgütü varsa ona karşı mücadeleye hazırız ve devam edeceğiz."

Kandemir, devletin de terörle mücadelede kararlı olmasının önemine işaret ederek, çözüm sürecinde dahi 18 korucunun şehit düştüğünü anımsattı.

"Onlar, bu süreci hak etmediler. Hepimizin iyi niyetini, taşın altına elimizi, gövdemizi koyduğumuz sürece örgüt ve siyasi uzantıları samimi davranmadılar. Çözüm süreci, bölgemiz için çok iyi olacaktı." ifadelerini kullanan Kandemir, bundan sonra terörle mücadelenin daha iyi ve sağlıklı şekilde devam edeceğine inandığını anlattı.

Kandemir, "İnşallah bu terör belasından kurtulacağız. Bu terörü başımızdan defedip daha çağdaş, daha güzel, kardeşçe bir ortamda yaşayacağız. Türkiye'de Kürt sorunu yoktur, terör sorunu vardır. Bu terör örgütü, Türkiye'nin başına bela olmuş. Bizler Kürt vatandaşlar olarak devletimizin yanında yer alıyoruz. Görevimizin başındayız." diye konuştu.

- "Başbakanımıza teşekkür ediyoruz"

Doğu Anadolu Köy Korucuları ve Şehit Aileleri Federasyonu Başkanı Salih Kişi, hükümetin terörle mücadele konusundaki kararlılığının korucu camiasında memnuniyetle karşılandığını söyledi.

Başbakan Yıldırım ile Diyarbakır'daki görüşmelerinin umut verici olduğunu belirten Kişi, Başbakan Yıldırım'ı terörle mücadele konusunda çok kararlı gördüğünü kaydetti.

Hükümetin bu kararlılığının korucu camiasını sevindirdiğini vurgulayan Kişi, "Korucu camiası olarak Başbakanımızdan, FETÖ terör örgütünün üzerine nasıl gidiliyorsa, aynı kararlılıkla kamu kurum ve kuruluşlarında çalışan tüm terör örgütü mensuplarının da bu süreçte görevden alınmasını talep ettik. Sayın Başbakanımız, bunların da üzerine gidileceğini belirtti." değerlendirmesinde bulundu.

Kişi, "Korucu camiası olarak terörle mücadele konusundaki kararlığından dolayı Başbakanımıza teşekkür ediyoruz." dedi.

Başbakan ile görüşmelerinde korucular ile bölgenin sorunlarına da değindiklerini anlatan Kişi, görüşmenin son derece olumlu geçtiğini sözlerine ekledi.


İlgili Galeriler

Şimdi yorum yapabilirsiniz

Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×