Kızılay'dan Suriyeli sığınmacılar için bayramlaşma programı

-

Kızılay'dan Suriyeli sığınmacılar için bayramlaşma programı
25 Haziran 2017 Pazar 15:23

İSTANBUL (AA) - Beykoz'da, Türk Kızılayı'nca Suriyeli sığınmacılar için bayramlaşma programı düzenlendi.

Beykoz Korusu'nda düzenlenen etkinlikte, Suriyeliler bayram coşkusunu yaşadı. Çeşitli ikramlarda bulunulan Suriyelilere, ülkelerine özgü tatlılar da verildi.

Türk Kızılayı Yönetim Kurulu Üyesi Ercan Tan, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Suriyeli sığınmacılara kendi ülkelerindeymiş gibi bir bayram sabahı yaşatmaya çalıştıklarını söyledi.

Programın bu yıl ikincisinin düzenlendiğini ve yaklaşık 8 bin sığınmacıyı misafir ettiklerini belirten Tan, "Türk Kızılayı olarak altı yıldır kamplarda onların acılarını paylaşmaya, onlara 'yalnız değilsiniz' demeye çalışıyoruz. Burada misafir olduklarını, başımızın üstünde yerleri olduklarını anlatmaya çalışacağız. Acılarına, gurbet zorluklarına bir nebze da olsa ortak olmaya çalışacağız. Karınca kararınca hediyelerle Kızılay’ın ve Türkiye Cumhuriyeti’nin yanlarında olduğunu göstermeye çalışacağız. Sabah kahvaltısıyla başladık, ikram araçlarımız ve öğle yemeğimiz var. Çocuklarımız için oyun parklarımız ve konserlerimiz var." şeklinde konuştu.

Ercan Tan, çocuklara saat ve oyuncak hediye etti.

Etkinlikte, folklor gösterileri, müzik dinletisi yapılırken, çocuklar ve gençler için ödüllü yarışmalar düzenlendi.İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×