Karakola gitmeyince gerçek ortaya çıktı

Seçimden önce CHP'nin PKK'lı adayları konuşulurken seçimin ardından ortaya çıkan manzarada İstanbul için şaibe iddiaları gündemden düşmüyor. Öte yandan, CHP'nin sandık müşahitleri hakkında bazı iddialar araştırılırken bir müşahidin ise PKK'dan yargılandığı ortaya çıktı.

Karakola gitmeyince gerçek ortaya çıktı
10 Nisan 2019 Çarşamba 12:18

İstanbul 25. Ağır Ceza Mahkemesi’nde terör örgütü PKK adına suç işlemekten yargılanan H.Ç.’nün 31 Mart’ta CHP tarafından sandık müşahidi olarak görevlendirildiği ortaya çıktı.

Star'da yer alan habere göre; Yerel seçimlere yönelik şaibe tartışmaları devam ederken, terör örgütü PKK’nın siyasi uzantısı HDP ile sandıkta gönül ittifakı yapan CHP, yeni bir skandala imza attı. İstanbul 25. Ağır Ceza Mahkemesi’nin terör örgütü PKK kapsamında adli kontrol şartı uygulayarak yargıladığı sanık H.Ç.’nün 31 Mart’ta seçim günü imza vermemesi büyük bir rezaleti gözler önüne serdi.

PKK’DAN YARGILANIYOR

Savcılık, terör örgütü PKK lehine övücü paylaşımlar yapan, devleti katil olmakla suçlayan ve devlet büyüklerine hakaret eden sanık H.Ç. hakkında iddianame düzenlendi. Adli kontrol şartıyla tutuksuz yargılanan sanık H.Ç.’nün 31 Mart günü polis merkezine giderek imza vermedi. H.Ç.’nün imza vermemesi CHP-PKK arasındaki işbirliğini ortaya koydu.

SANDIK NUMARASI 3347

Kanun gereği imza vermemesi ve herhangi bir mazeret bildirmemesi üzerine hakkında yakalama kararı çıkartılan H.Ç., o gün CHP’nin görevlendirmesi sonucu imza vermeye gitmediğini beyan etti. CHP’nin kendisini sandık müşahidi olarak görevlendirdiğini ifade den H.Ç., müşahit belgesini de ibraz ederek adli kontrol şartlarını yeniden uygulanmasını talep etti. CHP imzalı ve mühürlü müşahit belgesinde H.Ç.’nin CHP adına 3347 nolu sandıkta gözlemci olarak görevlendirildiği ortaya çıktı.


İlgili Galeriler

Şimdi yorum yapabilirsiniz

Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×