Gazeteler - 23 Mart 2019 Cumartesi Gazete Manşetleri

Gazeteler 23 Mart 2019 Cumartesi günü hangi manşetleri attı, hangi haberleri öne çıkardı? Türkiye'de 23 Mart 2019 Cumartesi günü yayınlanan gazetelerin manşetleri, gazetelerin öne çıkardığı başlıklar neler? İşte günün gazete manşetleri

Gazeteler - 23 Mart 2019 Cumartesi Gazete Manşetleri
23 Mart 2019 Cumartesi 09:20

Gazeteler 23 Mart 2019 Cumartesi Çarşamba hangi başlıkları attı, manşetlerine hangi konuları taşıdı. 

Gazetelerin 23 Mart 2019 Cumartesi Manşetleri için aşağıdaki linki kullanabilirsiniz.

Sabah, Sözcü, Yeni Şafak, Akşam, Milli Gazete, Yeni Birlik, Diriliş Postası gibi gazetelerin manşetlerini buradan okuyabilirsiniz.

23 MART 2019 CUMARTESİ GAZETE MANŞETLERİ

"Trump Golanla ilgili yeni kriz istiyor, izin vermeyiz" manşetiyle çıkan Yenişafak gazetesi, ABD Başkanı Donald Trump'ın Golan Tepeleri açıklamasına Erdoğan'ın verdiği tepkiyi manşetine taşıdı. İstanbul'da yağılan İslam İşbirliği Teşkilatı'nda konuşan Erdoğan, 71 ülke temsilcilerine Golan Tepeleri mesajı verdi

"İslam düşmanlığı insanlık suçudur" manşetiyle çıkan Star gazetesi, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın İstanbul'da düzenlenen İslam İşbirliği Teşkilatı'nda yaptığı konuşmayı manşetine taşıdı.

"Trump'ın İsrail Aşkı Yine Kriz Çıkardı, Her Şey Yalan Hedef Golan" manşetiyle çıkan Türkiye gazetesi,  ABD Başkanı Donald Trump'ın Suriye'ye ait olan Golan Tepelerinin İsrail'in olduğunu söylemesinin ardından dünyanın ayağa kalktığını yazdı.

>>>GAZETE MANŞETLERİ

22 MART 2019 CUMA GAZETE MANŞETLERİ

"Diri diri gömdüler" manşetiyle çıkan Yenişafak gazetesi, Terör örgütü PKK ve ABD tarafından Deyrizor'da düzenlenen saldırıda katledilenleri gündemine taşıdı. Gazete, ölmüş olanların gömüldüğü sırada henüz canlı olanlarında canlı canlı toprağa gömüldüğünü yazdı.

"Dünyanın yeni Hitler'i Esad, 6 bin kişiyi fırınlarda yaktı" manşetiyle çıkan Türkiye gazetesi, Esed rejiminin Suriye'de 6 bin insanı fırınlarda canlı canlı yaktığını gündemine taşıdı. Vahşet BM raporuyla ortaya çıktı.

"En güzel Cuma" manşetiyle çıkan Karar gazetesi, Yeni Zelanda'da meydana gelen terör saldırısının ardından ülke halkının Müslümanlarla gösterdiği dayanışmayı gündemine taşıdı.

21 MART 2019 PERŞEMBE GAZETE MANŞETLERİ

"Yargıdaki kripto FETÖ'cüler için düşmeye basıldı. 1500 hakim ve savcıya ankesör soruştuması" manşetiyle çıkan Sözcü gazetesi, TSK'nın yanı sıra yargıda da ankesörlü telefon soruştuması başladığını yazdı.

"Erdoğan'dan CHP adayı Yavaş'a tepki, sahte senet cambazı" manşetiyle çıkan Türkiye gazetesi, AnkaPark'ın açılışında konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın gündeme ilişkin açıklamalarını manşetine taşıdı.

"İşte CHP'nin Ankara adaya, sahtecilik, tehdit, iftira" manşetiyle çıkan Yenişafak gazetesi, CHP ve İYİ Parti'nin desteklediği Ankara Büyükşehir Belediye Başkan adayı Mansur Yavaş hakkındaki iddiaları gündemine taşıdı. 

20 MART 2019 ÇARŞAMBA GAZETE MANŞETLERİ

Hedef yine Erdoğan maneştiyle çıkan Yenişafak gazetesi, 2017 yılında gerçekleştirilen NATO tatbikatından Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın düşman birliklerinin lideri olarak gösterilmesinin ardından yeni bir skandala imza atıldığını yazdı. Gazetede yer alan habere göre, 2018 Kasım ayında düzenlenen NATO tatbikatında Time dergisinin kullanılan kapağında düşman birliklerinin lideri olan Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin'in yanısıra, Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Filipinler Devlet Başkanı Duterte ve Macaristan Başbakanı Victon Urban yer aldı.

"Darbecileri beslemek ağır geliyor" manşetiyle çıkan Türkiye gazetesi, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın 2002 yılında koalisyon hükümetinin oylarıyla  idam yasasının kaldırılmasının hata olduğunu söylediğini yazdı. Haberde yer alan detaylara göre, Erdoğan, idam yasasının Meclis'te oylanıp kendi önüne gelmesi halinde idam yasasını onaylayacağını ifade etti. 

"Nafaka 1-3 arasında sınırlansın" manşetiyle çıkan Yeni Akit gazetesi, süresiz nafakanın sonlandırılarak mağduriyetlerin giderilmesi için AK Parti ve MHP tarafından çalışmaların başlatıldığını yazdı. Gazete ayrıca, nafaka mağdurlarının nafakaların 1 yıl ile 3 yıl arasında sınırlandırılması gerektiğini istediğini yazdı.

19 MART 2019 SALI GAZETE MANŞETLERİ

Daha yazacak çok tarih var" manşetiyle çıkan Yenişafak Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Çanakkale Zaferi'nin 104. yılı dolayısıyla yaptığı konuşmayı gündemine taşıdı.

"Çanakkale'deyiz bekliyoruz" manşetiyle çıkan Star gazetesi, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Türkiye üzerine hesap yapanlara meydan okuduğunu yazdı.

"Erdoğan Türkiye ve İslam dünyasını hedef alanlara Çanakkale'den seslendi: Dedelerinizi gömdük sizi de gömeriz" manşetiyle çıkan Yeni Akit gazetesi Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Çanakkale Zaferi'nin 104. yılı dolayısıyla yaptığı konuşmayı gündemine taşıdı.

18 MART 2019 PAZARTESİ GAZETE MANŞETLERİ

Maskeli ittifakı bitirin" manşetiyle çıkan Akşam gazetesi, AK Parti ve MHP'nin Cumhur ittifakı çatısı altında İzmir'de ortaklaşa düzenlediği mitingi ve konuşulanları gündemine taşıdı.

"1 milyon EYT'li yasa istiyor" manşetiyle çıkan Aydınlık gazetesi, dün İstanbul Maltepe miting meydanında toplanan EYT'lileri gündemine taşıdı.

"Yak, yık, öldür" manşetiyle çıkan Yeni Akit gazetesi, haçlı batının İslam düşmanlığının katlanarak arttığını yazdı.  

17 MART 2019 PAZAR GAZETE MANŞETLERİ

"Terörü kayıran dilsiz şeytanlar" manşetiyle çıkan Star gazetesi, Yeni Zelanda'da düzenlenen terör saldırısı karşısında batının takındığı iki yüzlü tavrı manşetine taşıdı. Gazete haber şu ifadelere yer verdi: Paris'teki saldırıya "Güvenliğimizi ve dünyayı tehdit eden terör" diyen batılı liderler 49 Müslümanın camide şehit edilmesi karşısında üç maymunu oynayarak "bir kaç çılgının işi" diye geçiştirdi.

"Vahşi Batı" manşetiyle çıkan Türkiye gazetesi, Yeni Zelanda'da düzenlenen terör saldırısı karşısında batılı liderlerin takındığı tavrı eleştirdi. Haberde şu ifadelere yer verildi: Irkçılığı ve İslam düşmanlığını körükleyen batılı liderler 50 Müslümanı katleden cani için "terörist" bile diyemedi.

"Haçlıların hedefinde Erdoğan var" manşetiyle çıkan Yeni Söz gazetesi, Yeni Zelanda'da meydana gelen terör saldırısını manşetine taşıdı.

16 MART 2019 CUMARTESİ GAZETE MANŞETLERİ

"Koktuğunuz kadar varız" manşetiyle çıkan Yenişafak gazetesi, Yeni Zelanda'da iki camiye yapılan terör salırısını gündemine taşıdı.

"Haçlı terörü" manşetiyle çıkan Türkiye gazetesi, Yeni Zelanda da Cuma namazı öncesi İslam düşmanı bir teröristin yaptığı katliamı gündemine taşıdı.

"Dünyayı ayağa kaldıran saldırı, Alçak katil iki camiyi basıp 49 kişiyi katletti" manşetiyle çıkan Sözcü gazetesi de Yeni Zelanda'da meydana gelen terör saldırısını gündemine taşıdı.

15 MART 2019 CUMA GAZETE MANŞETLERİ

Ankara'da Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından açılan Ankara şehir hastanesini gündemine taşıyan Yenişafak gazetesi, "Dünyada benzeri yok" ifadelerini kullandı.

"Nafaka sömürüsü bitecek" manşetiyle çıkan Milat gazetesi Çalışma, Sosyal Hizmetler ve Aile Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk'un açıklamalarını manşetine taşıdı. 

"Patatesi 63 kuruştan sattık şimdi 3 liradan ithal ediyoruz" manşetiyle çıkan Sözcü gazetesi, 2,5 ay önce 63 kuruşa ihraç edilen patatesin şimdi de 3 liradan ithal edildiğini yazdı. 

14 MART 2019 PERŞEMBE GAZETE MANŞETLERİ

"500 milyar dolarlık kavga" manşetiyle çıkan Yenişafak gazetesi, Etiyopya'da Boeing 737 Max tipi yolcu uçağının düşmesinin ardından yaşanan gelişmeleri manşetine taşıdı. Dünyanın en büyük havacılık şirketinin tarihinin en büyük krizini yaşadığına dikkat çeken gazete 500 milyar dolarlık siparişlerin iptal edilebileceğini yazdı.

"Soyguncu ve zalim" manşetiyle çıkan Türkiye gazetesi Cumhurbaşkanı Erdoğan'a "Türkiye'nin diktatörü" diyen İsrail Başbakanı Netanyahu'ya Erdoğan'ın gösterdiği tepkiyi manşetine taşıdı.

"AKP'ye de MHP'ye de oy verenlerin hepsi bizim kardeşimizdir" manşetiyle çıkan Sözcü gazetesi İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener'in açıklamalarını gündemine aldı.

13 MART 2019 ÇARŞAMBA GAZETE MANŞETLERİ

Star gazetesi "Londra ile Pekin'i birbirine bağladık manşetiyle çıktı. Halkalı-Gebze hattının açılmasını ve Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın açıklamalarını gündemine taşıyan gazete günde 1 milyon 700 bin yolcunun bu hatta yapılacak seferlerle taşınacağını yazdı.

"Üslupsuzluk meydana çıktı" manşetiyle çıkan Karar gazetesi, Belediye Başkan adayları ve partililerin seçim çalışmaları sırasında kullandığı üslup ve söylemleri gündemine taşıdı. 

Sözcü gazetesi "Terör örgütüne kim destek veriyorsa Allah belasını versin" manşetiyle çıktı. CHP Genel Başkanı Kemal Kılıdçaroğlu'nun seçim kampanyaları için geldiği Bursa'da bir gençle yaşadığı terör polemiğini manşetine taşıyan gazete, gencin "HDP ve terörü destekliyorsunuz" çıkışına Kılıçdaroğlu'nun "Terör örgütüne kim destek veriyorsa Allah belasını versin" şeklinde yanıt verdiğini yazdı.

12 MART 2019 SALI GAZETE MANŞETLERİ

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın "Her türlü ayrımcılık ayağımızın altında" sözleriyle çıkan Yenişafak gazetesi, haberde şu ifadelere yer verdi: Cumhurbaşkanı Erdoğan, Şırnak ve Hakkari’de coşkulu kalabalığa birlik mesajları verdi. Bu ülkede yaşayan herkesin etnik kökenine bakılmaksızın bir olduğuna vurgu yapan Erdoğan, “Her türlü ayrımcılık ve bölücülük ayaklarımızın altındadır. Bu ülke, bu vatan, bu devlet hepimizindir. Bunun için tek millet diyoruz” dedi.

Sözcü gazetesi ise, "Seçime 19 gün kala... Mansur Yavaş için iddianame hazırlandı" sözleriyle manşet attı. Gazete, Ankara Büyükşehir Belediye Başkan adayı Mansur Yavaş hakkında iddianame hazırlandığını gündeme getirdi. 

"PKK'lının oyuna da talibiz" manşetiyle çıkan Sabah gazetesi, CHP'li milletvekilinin Almanya'da katıldığı bir toplantıda "PKK'lıdır, zillet ittifakı üyesidir, hiç farketmez oylarına talibiz" dediğini yazdı.

11 MART 2019 PAZARTESİ GAZETE MANŞETLERİ

"Ezan ve bayrak düşmanları" manşetiyle çıkan Star gazetesi, 8 Mart dünya kadınlar günü için Taksim'de toplanan grubun ezana yaptığı saygısızlığa tepki gösteren Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın açıklamalarını gündemine taşıdı.

"TRT biraz adil ol" manşetiyle çıkan Sözcü gazetesi, TRT'nin siyasetçilerin konuşmalarına ekranlarında verdiği süreyi manşetine taşıdı.

CIA'den DEAŞ'a sahte pasaport manşetiyle çıkan Yenişafak gazetesi, CIA'in DEAŞ'la ilişkilerini manşetine taşıdı. Gazete şu ifadelere yer verdi: 

ABD yeni DEAŞ komplosuna hazırlanıyor. Şu ana kadar PKK’ya ait kamplarda yaklaşık 2 bin DEAŞ’lıyı sorgulayan CIA, bunlardan 140’ına sahte pasaport verdi. Teröristler yeni isim, kimlik ve pasaportlarıyla, ABD’nin yeni gizli planları için Irak üzerinden bölge dışına çıkarılıyor.

10 MART 2019 PAZAR GAZETE MANŞETLERİ

"Adil Öksüz'ü kurtarma girişimi" manşetiyle çıkan Yenişafak gazetesi, Cumhuriyet Halk Partisi'nin Anaya Mahkemesi'ne yaptığı başvuruyu gündemine taşıdı. Gazetede şu ifadelere yer verildi: 15 Temmuz darbe girişiminin püskürtülmesinin ardından 20 Temmuz 2016'da ilan edilen OHAL kapsamında çıkarılan Kanun Hükmünde Kararnameler (KHK) ile binlerce örgüt üyesi devlet kurumlarından temizlendi. Devlet içerisinde istihbarat örgütü gibi çalışan FETÖ'cülerin temizlenmesini hazmedemeyen CHP, söz konusu KHK'ların iptali için Anayasa Mahkemesi'ne (AYM) başvurdu. Mahkeme başvuruyu 'yetkisizlik' nedeniyle reddetti.

Star gazetesi ise "Bu adaylar kayyuma gider" manşetiyle çıktı. HDP adaylarının genellikle PKK cenazelerine katılan kişilerden seçildiğini yazan gazete HDP'nin PKK'lı başkan peşinde olduğu ifade etti. 

"144 metrelik kazık" manşetiyle çıkan Sözcü gazetesi Ankara'da Keçiören'de 2003 yılında yapımına başlanan 175 metre olması planlanan kuleyi gündemine taşıdı.

9 MART 2019 CUMARTESİ GAZETE MANŞETLERİ

"CHP ateşle oynuyor" manşetiyle çıkan Yenişafak gazetesi, CHP'nin emeklilikte yaşa takılanları (EYT) istismar ederek sokağa çıkartmaya çalıştığını yazdı. Gazete haberinde şu detaylara yer verdi: CHP’nin destek verdiği emeklilik için yaş bekleyen EYT’liler, 10 Mart eylemini 17 Mart’a erteledi. CHP Grup Başkanvekili Engin Altay, “10 Mart’ta herkes İstanbul’u CHP’nin aldığını tayin ve tespit edip kabullenecek” ifadesini kullanmıştı.

Star gazetesi, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın "Topraklarımızı kimse bölemez" sözleriyle Erdoğan'ın açıklamalarını gündemine taşıdı. 

"Sen dayanamadın biz dayanacağız babacığım" sözleriyle manşete çıkan Sözcü gazetesi ise, hayatını kaybeden Ertuğrul Akbay'ın cenazesinde oğlunun söylediği sözleri manşetine taşıdı. 

8 MART 2019 CUMA GAZETE MANŞETLERİ

"31 Mart sonları olacak" manşetiyle çıkan Yenişafak gazetesi, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın 31 Mart yerel seçimleri kapsamında açıklamaları gündemine taşıdı. 

"PKK Yıktı Biz Yaptık" manşetiye çıkan Star gazetesi Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın açıklamalarını gündemine taşıdı. Erdoğan'ın Siirt mitinginde çukur olaylarını hatırlatması gazetede geniş yer buldu.

"Acımız çok büyük" manşetiyle çıkan Sözcü gazetesi, dün tedavi gördüğü hastanede hayatını kaybeden Ertuğrul Akbay'ı manşetine taşıdı. 

7 MART 2019 PERŞEMBE GAZETE MANŞETLERİ

"PKK'ya hava savunma sistemi" başlığıyla çıkan Yenişafak gazetesi, Suriye'den çekilme vaadine rağmen PKK'ya silah yardımı yapan ABD'yi gündemine taşıdı. Haberde geçtiğimiz günlerde terör örgütü PKK'ya yapılan silah sevkiyatı ile ilgili detaylı bilgiler verildi.

"Fiyatlar düşmezse tanzimi genişletiriz" manşetiyle çıkan Star gazetesi, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın katıldığı canlı yayında gündeme dair yaptığı açıklamaları gündemine taşıdı. 

"Sözcü'ye FETÖ'cü diye operasyon yapıp iddianame yazan savcı eski sabıkalı çıktı" manşetiyle çıkan Sözcü gazetesi "Sözcü davasını" gündemine taşıdı.

6 MART 2019 ÇARŞAMBA GAZETE MANŞETLERİ

"Sen nerede yaşıyorsun" manşetiyle çıkan Türkiye gazetesi, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun YPG ile ilgili açıklamalarını gündemine aldım.

"Anadolu yakasında AKM" manşetiyle çıkan Yenişafak gazetesi ise, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan adayı Binali Yıldırım'ın açıklamalarını gündemine taşıdı.

"Arınç bombası" manşetiyle çıkan Sözcü gazetesi, Bülent Arınç'ın açıklamalarını gündemine taşıdı.

4 MART 2019 PAZARTESİ GAZETE MANŞETLERİ

FETÖ'nün F-16 casusluğu manşetiyle çıkan Yenişafak gazetesi, ASELSAN tarafından geliştirilen projelerin FETÖ tarafından nasıl ele geçirildiğini gündemine taşıdı. 

"CHP'li Başkanın araç saltanatı" manşetiyle çıkan Star gazetesi, CHP'nin Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç'in 231 lüks araca günlük 110 bin TL aylık ise 4 milyon TL ödediğini yazdı. 

"Tarikat ve cemaat tuzağına annesi sayesinde düşmedi" manşetiyle çıkan Sözcü gazetesi HSK Başkanı Mehmet Yılmaz'ın üniversite okurken yaşadığı zorluklara rağmen annesinin ziynet eşyasını satıp çocuklarının cemaat tuzağına düşmemesi için nasıl çalıştığını gündemine taşıdı.   

3 MART 2019 PAZAR GAZETE MANŞETLERİ

"Huzurumuza kastedeni yok ederiz" manşetiyle çıkan Yenişafak, Trabzon ve Rize'de miting yapan Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın açıklamalarını gündemine taşıdı. Gazete, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın CHP'nin "Arkamızda PKK var" diyenlerle birlikte olduğunu AK Parti'nin arkasında ise halk olduğunu söylediğini aktardı. Ayrıca Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın enflasyonu yüzde 6'lara kadar düşürme hedefi de gazetede yer aldı. Erdoğan'ın Asya'daki uçak krizi ile ilgili sözleri de yer buldu.

"Garibana 289 milyar ödendi" manşetiyle çıkan Türkiye gazetesi, sosyal yardımları gündemine taşıdı. Ekonomiye paralel olarak sosyal yardımlarında büyüdüğünü yazan gazete, eğitim çeyiz ve bebek yardımları gibi bir çok alanda düzenleme yapıldığını gündemine taşıdı. Sosyal yardımların 31 kat artarak 43 milyar liraya çıktığı ifade edilen haberde son 17 yılda 289 milyar dolar yardım yapıldığı detayları yer aldı. 

"Bütün kötülüklerin anası alkol" manşetiyle çıkan Yeni Akit gazetesi, araştırmalarla ortaya konan sonucu manşetine taşıdı. Alkolün bütün kötülüklerin anası olduğu ifade edilen haberde yılda 2.8 milyon insanın hayatına mal olduğu ifade ediliyor. Öte yandan alkolün cinayet, tecavüz gibi suçların kaynağını oluşturduğu ifade ediliyor. Haberde alkolün şiddeti yüzde 18 arttırdığı ifade ediliyor.

"Sokakta olmak da özel hayat" manşeti ile çıkan Akşam gazetesi, Yargıtay tarafından verilen emsal bir kararı gündemine aldı. Buna göre, Yargıtay, sokakta yürüyen iki kadının fotoğrafının izin bir şekilde çekilmesini özel hayatın gizliliğini ihlal etme olarak niteledi. Ve ceza kesilmesine karar verdi.

"Hukukta sınıfta kaldık" manşeti ile çıkan Sözcü gazetesi, ABD merkezli Dünya Adalet Projesi örgütü tarafından her yıl yayınlanan "Hukukun üstünlüğü endeksi" verilerini manşetine taşıdı. Buna göre, Türkiye'nin 126 ülkenin arasında 109. sırada yer aldı.


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×