Fas’ta “Afrika Aslanı” askeri tatbikatı başladı

RABAT (AA) - Fas'ta her yıl yapılan Afrika Aslanı tatbikatı bu sene de çok sayıda ülkenin silahlı güçlerinin katılımıyla başladı. Fas Silahlı Kuvvetlerinden yapılan yazılı açıklamada, tatbikata Almanya, Kanada, İspanya, Fransa, İngiltere,...

Fas’ta “Afrika Aslanı” askeri tatbikatı başladı
17 Nisan 2018 Salı 23:31

RABAT (AA) - Fas'ta her yıl yapılan Afrika Aslanı tatbikatı bu sene de çok sayıda ülkenin silahlı güçlerinin katılımıyla başladı.

Fas Silahlı Kuvvetlerinden yapılan yazılı açıklamada, tatbikata Almanya, Kanada, İspanya, Fransa, İngiltere, Yunanistan, İtalya, Burkina Faso, Çad, Mısır, Mali, Moritanya, Senegal, Tunus ve ABD ordularının katıldığı belirtildi.

Açıklamada, tatbikat kapsamında kara ve hava eğitimi ile "radikal örgütlerle" mücadele eğitiminin yapılacağı kaydedildi.

Tatbikata, ABD Deniz Kuvvetlerine ait "USS Harry Truman uçak gemisi" ile 6. Muhammed Fırkateyni ve her iki ülkeye ait savaş uçaklarının katılacağı aktarıldı.

Her yıl düzenlenen ve kendi alanında Afrika'nın en büyüğü olarak nitelenen Afrika Aslanı askeri tatbikatının 29 Nisan’da tamamlanması bekleniyor.


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×