Efes Antik Kenti'nde turizm etkinlikleri

- İzmir İl Kültür ve Turizm Müdür Vekili Erge: "Ziyaret saatleri dışında ören yerleri, turizm konseptindeki etkinliklere ev sahipliği yapabiliyor"

Efes Antik Kenti'nde turizm etkinlikleri
28 Haziran 2017 Çarşamba 11:53

İZMİR (AA) - İzmir İl Kültür ve Turizm Müdür Vekili Kaan Erge, Efes Antik Kenti'nde ziyaret saatleri dışında turizm içerikli etkinlikler yapılabildiğini belirtti.

Erge, sosyal medyada yer alan Efes Antik Kenti'nde sünnet düğünü organizasyonu yapıldığını dair iddialara ilişkin yaptığı açıklamada, Efes'te zaman zaman etkinlikler yapıldığını, bunların turizm konseptli olduğunu, bu amaç dışındakilere izin verilmediğini söyledi.

Efes'te sünnet, düğün, nişan gibi törenlerin yapılmasının söz konusu olmadığını kaydeden Erge, turizm içerikli etkinlikler için ücretli tahsisin mümkün olduğunu ifade etti.

Erge, ziyaret saatleri dışında ören yerlerinin konsepti turizm olan etkinliklere ev sahipliği yapabildiğini, bu etkinliklerde gerekli özenin gösterildiğini dile getirdi.

Sosyal medyada paylaşılan fotoğrafların ise kruvaziyer turizmi kapsamında gelen yabancı konuklara sunulan klasik müzik dinletisine ait olduğu öğrenildi.İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×