Başkan Karaosmanoğlu ‘’Cumhuriyetimiz gençlerimizin ellerinde yükselecek’

İzmit Zübeyde Hanım Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğretmen ve öğrencileriyle bir araya gelen Başkan Karaosmanoğlu, 24 Kasım Öğretmenler günü etkinliklerinde sergiledikleri gösteri için öğrencilere teşekkür etti.Türk Dünyası Belediyeler...

Başkan Karaosmanoğlu ‘’Cumhuriyetimiz gençlerimizin ellerinde yükselecek’
08 Aralık 2017 Cuma 13:57

İzmit Zübeyde Hanım Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğretmen ve öğrencileriyle bir araya gelen Başkan Karaosmanoğlu, 24 Kasım Öğretmenler günü etkinliklerinde sergiledikleri gösteri için öğrencilere teşekkür etti.

Türk Dünyası Belediyeler Birliği (TDBB) ve Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, 24 Kasım Öğretmenler Gününde görevli İzmit Zübeyde Hanım Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğretmen ve öğrencileriyle bir araya geldi. Öğretmenler gününde sergiledikleri gösteri için öğrencileri tebrik eden Başkan Karaosmanoğlu, “Sizlerle bir arada olmaktan çok mutluyum. Gençler, sizler bizim umudumuzsunuz. Ülkemi ve gençlerimizi çok seviyorum. Sizlere güveniyor ve inanıyoruz. Cumhuriyetimiz siz gençlerimizin ellerinde yükselecek” dedi. Okul Müdürü Dr. Elif Yapıcı Kulaksız ve 24 Kasım’da görev alan öğretmenlerin de bulunduğu buluşmada, “İnanıyorum ki gelecekte ki bizlerin ortaya koyduğu eserlerin çok daha güzellerini sizler yapacaksınız” diyerek gençlere seslenen Başkan Karaosmanoğlu, “Özgüveniniz yerinde olsun. Yeteneklerinizi keşfedin, Cumhuriyetimizi daha da yüceltmek için çok çalışın. Unutmayalım şanlı tarihimizin görkemli ecdadı ve Cumhuriyetimizi kuran Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün sizlerden beklediği de budur” diye konuştu.

“Cumhuriyetimizi, özgürlüklerimizi, bağımsızlığımızı, imanımızı, insanca yaşamanın verdiği onurumuzu ancak Nobel ödüllü bilim insanımız Aziz Sancar’ın dediği gibi çok çalışarak koruyabiliriz” ifadelerini sarf eden Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, “Ülke olarak güçlü olacağız. Ekonomimizle, gençlerimizle, kadınımızla, erkeğimizle, sanayimizle, bilimimizle ve üretimimizle güçlü olacağız. Sizler geleceksiniz. Geleceğimiz olan gençlerimize dönük çok güzel gençlik projeleri ürettik” şeklinde konuştu.

“Büyük davası olan dünyanın barış, huzur ve kardeşlik hukukunu korumuş bir ecdadın torunlarıyız” şeklinde konuşan Başkan Karaosmanoğlu, “Çalışacağız, birbirimizi seveceğiz ve değer vereceğiz. En değerli varlığımız sizlerin hizmetinizdeyiz. Sizler ne kadar mutlu ve başarılı olursanız şahsım o kadar çok mutlu olur” diyerek sözlerini tamamladı. Birliktelikte yer alan Milli Eğitim Müdürü Fehmi Rasim Çelik, “Bu nazik davetinden dolayı bütün Kocaeli de görev yapan 24 bin öğretmen ve 436 bin öğrencimiz adına Büyükşehir Belediye Başkanımıza teşekkür ediyorum. Kocaeli’de yaşamaktan ve görev yapmaktan gurur duyuyorum. Bizler de çok şanlı bir ildeyiz. Eğitime sahip çıkan bir ildeyiz. İbrahim Başkanımız eğitim de ne eksiğimiz varsa bizleri desteklemektedir. Geleceğimizin teminatı olan gençlerimize yatırım yapıyor. Eğitime olan desteğine devam edeceğini biliyorum. Başkanımız yoğun programlarına rağmen her fırsatta okullarımızı ziyaret etmesinden de mutlu oluyoruz. Bir kez daha sizler adına Büyükşehir Belediye Başkanımız İbrahim Karaosmanoğlu’na teşekkür ediyorum” diye konuştu.

İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×