Antalya'da "Uluslararası Yoga Festivali"

- Uluslararası Yoga Federasyonunca düzenlenen festival, Türkiye'nin yanı sına ABD, Arjantin, Hindistan, Endonezya, Rusya ve birçok Avrupa ülkesinden 500 kişinin katılımıyla başladı - Federasyon Başkanı Manaf: - "Artık yogayı hem spor olarak genişleteceğiz hem de olimpiyat sporu olarak insanlığa sunacağız"

Antalya'da
24 Haziran 2017 Cumartesi 19:47

ANTALYA (AA) - Uluslararası Yoga Federasyonu (UYF) tarafından, farklı ülkelerden 500 kişinin katılımıyla düzenlenen "Uluslararası Yoga Festivali" Antalya'da başladı.

Lara bölgesinde bir otelde gerçekleştirilen festivale, Türkiye'nin yanı sına ABD, Arjantin, Hindistan, Endonezya, Rusya ve birçok Avrupa ülkesinden 500 kişi katıldı.

Yoga gösterisiyle başlayan festivalin açılışında konuşan UYF Başkanı Akif Manaf, yılın 12 ayı uluslararası yoga festivali düzenleyerek dünyada ilke imza attıklarını söyledi.

"Yıl boyu yoga" sloganıyla etkinlikler gerçekleştirdiklerini belirten Manaf, "Bu festival özeldir. Uluslararası Yoga Günü'ne ithaf edilmiştir. Festival sırasında Uluslararası Yoga Şampiyonası gerçekleşecek. Orijinal yogi sistemi uyguluyoruz, sağlığa müthiş etkisi var. O yüzden dünyanın dört bir tarafından insanlar bu festivale geliyor." diye konuştu.

Manaf, dört gün boyunca vücuttaki enerji merkezleriyle ilgili özel çalışma yapacaklarını belirterek, farklı grupların katılımıyla 20 çalışma olacağını anlattı.

Yoga ile insan sağlığı ve barışa dikkati çekmek istediklerini vurgulayan Manaf, şunlar kaydetti:

"Yogayı bir spor olarak uyguluyoruz, 35 sene önce yoganın spor yönünü ortaya çıkardık. Türkiye'de 17 senedir çalışıyoruz, federasyonu kurduk. Bizim çabalarımızla yoga, Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından spor dalı olarak kabul edildi. Artık spor olarak uyguluyoruz. Yoganın insana verdiği müthiş faydaları var, fiziken, ruhen çok önemli."

Manaf, 5 kıtada 40 ülkede yoga federasyonu açacaklarını belirterek, "Çok önemli gelişmeler var. Federasyon olarak Uluslararası Federasyon Birliğine üye olmak ve yogayı olimpiyatlara taşımak amacıyla yaptığımız üyelik başvurumuz kabul edildi. Lozan'daki toplantıda kararlaştırıldı. Artık yogayı hem spor olarak genişleteceğiz hem de olimpiyat sporu olarak insanlığa sunacağız." diye konuştu.


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×