Gelinim Mutfakta 19 Mayıs Puan Durumu

Gelinim Mutfakta 19 Mayıs Salı günü yeni yarışmacıların da dahil olmasıyla yepyeni bir haftaya başlıyor. Bu hafta finale gidecek olan Gelinim Mutfakta yarışmasında haftanın ikinci günü başladı. Peki, Gelinim Mutfakta 19 Mayıs Puan durumu nasıl oldu? İşte detaylar

Google Haberlere Abone ol
Gelinim Mutfakta 19 Mayıs Puan Durumu

Gelinim Mutfakta 19 Mayıs Salı günü haftanın ikinci günü başladı. Dün yarışmaya eski efsane gelilerden Dilek ve kaynanası Fatma hanım geldi. Dün gelinler geleneksel bir çorba yaparak yarıştılar. Bugün yarışmaya Hüsniye hanım elleri kolları altın bileziklerle dolu bir şekilde geliyor. Dilek ise adımız gelin bi kere ağzımızla kuş tutsak nafile diyerek kayınvalidesi Fatma hanıma çıkıştı.

Fatih Ürek'in sunumunu yaptığı yarışmada dört kaynana ve dört gelin bütün marifetlerini sergileyerek günün en yüksek puanını almaya çalışıyor. Sonuçta işin ucunda çeyrek altın, haftanın sonunda ise 5 altın bilezik var. Peki, Gelinim Mutfakta 19 Mayıs Puan Durumu nasıl oldu, çeyrek altını kazanan gelin kim oldu, puan tablosu nasıl şekillendi? Bugün hangi gelin birinci oldu?

Bilindiği gibi yarışmaya katılan dört kaynana ve dört gelin, hafta boyunca yarışmalardan en yüksek puanı almaya çalışıyorlar. Gelinler yemeklerini yaparak kaynanalara sunuyorlar. Kaynanalar ise yemeklerden tattıktan sonra hangi yemeğin kime ait olduğunu bilmeden puanlama yapıyor. Kaynanalar genel olarak kendi gelininin tabağını bulmaya çalışarak ona en yüksek puanı verir. Bazı kaynanalar uzun zamandır yarıştıkları için artık işin püf noktasını biliyor ve kendi gelinlerinin tabağın hemen bulabiliyor. Ancak bazı kaynanalar ise acemiliklerinden dolayı kendi gelinlerinin tabaklarını bulamıyor ve geldikleri gibi eleniyorlar. 

Günlük birincilikler gelinlere birer çeyrek altın kazandırırken, haftalık birincilikler ise gelinlere 5 altın bilezik ödülü getiriyor. Birincilerin yüzü ödülle gülerken, sonuncu olanlar ise maalesef yarışmadan elenmek durumunda kalıyor. Bu nedenle yarışmada acemi kalmak ya  da kendi gelininin tabağını bulamamak son derece dezavantajlı bir durum olark görünüyor. 

Gelinim Mutfakta Puan Durumu

GELİNİM MUTFAKTA 19 MAYIS PUAN TABLOSU

Gelinim Mutfakta 19 Mayıs günü yarışan gelinlerin yaptıkları yemeklerden sonra kaynanalarından aldıkları puanlar yavaş yavaş belli olmaya başladı. Peki, hangi gelin hangi kaynanadan kaç puan aldı. 

İşte 19 Mayıs puan tablosu: 

TABLO Elif Hatice Neslihan Dilek
Reyhan 5 2 3 1
Hüsniye 5 2 1 4
Çiğdem 5 3 1 1
Nur 1 5 1 1
Toplam 16 12 6 7

 

Görünen tabloya göre çeyrek altını kazanan gelin Elif olacak. 

18 Mayıs puan tablosu: 

TABLO Elif Hatice Neslihan Dilek
Reyhan  1  4  5  3
Hüsniye  5  3  1  1
Çiğdem  1  2  2  5
Nur  5  1  1  4
Toplam  12  10  9  13

 

Günün birincisi Dilek oldu. Gelinim Mutfakta bugün çeyrek altını Dilek aldı.

DÜN NELER OLDU?

Dün yei gelen yarışmacı Dilek Akıncıoğlu 13 puanla birinci oldu. Elif 1 puan farkla çeyrek altını kaçırdı. Günün sonuncusu ise Neslihan oldu. Gelinler dün Erişteli Nohut Çorbası yaparak yarıştılar. 

GELİNİM MUTFAKTA 19 MAYIS SALI FRAGMANI 

Gelinim Mutfakta 527. Bölüm Fragmanı şöyle:

Yorumlar

hümeyra özdemir hatice yemegini hiç güzel degil hiç begenmedim dilek yemegini hiç begenmedim hiç güzel degil neslihan yemegini hiç güzel en güzel yemegini yapan kaynanasí güzel davranan elif çok seviyorum sonsuza kadar arkandayím seni destekliyorum basaracagíní inanníyorum insallah çeyrek altíní alírsín 5 altín bilesigini alírsín elenen hatice olsun elif çigdem haním çok tatlí insan elerini öperim