EBRD'nin Londra'da yeni binası açıldı

İngiltere Kralı Charles, EBRD'nin Londra'daki yeni binasının açılışına katıldı. Kral Charles'a, Antakya bölgesinde keşfedilen Soteria mozaiğinin resmedildiği el boyaması bir vazo hediye edildi

Google Haberlere Abone ol
EBRD'nin Londra'da yeni binası açıldı

İngiltere Kralı 3. Charles'a, Avrupa İmar ve Kalkınma Bankasının (EBRD) yeni binasının resmi açılışında, Antakya bölgesinde keşfedilen Soteria mozaiğinin resmedildiği el boyaması bir vazo hediye edildi.

Bankadan yapılan açıklamada, Kral Charles'ın, EBRD'nin İngiltere'nin başkenti Londra'daki yeni binasının açılışını yaptığı bildirildi.

Bankanın Türk çalışanlarıyla da görüşen Kral Charles'a, EBRD Türkiye Başkan Vekili Şule Kılıç'ın Antakya bölgesinde keşfedilen Soteria mozaiğinin resmedildiği el boyaması bir vazo takdim ettiği belirtildi.

Kılıç'ın, depremin bölgede bıraktığı etkinin büyüklüğünü anlattığı ve EBRD'nin bölge için duyurduğu 1,5 milyar avroluk destek paketinin detaylarını Kral Charles ile paylaştığı ifade edildi.

Açıklamada, hediye edilen vazonun kehribar camından yapıldığı ve Soteria mozaiğinin resmedildiği her karenin el boyaması olduğu belirtildi.

Türk çalışanların yanı sıra bankanın Ukraynalı çalışanlarının da katıldığı açılışta, iki ülkenin de geçtiği zor dönemin anlatıldığı kişisel hikayelerin paylaşıldığı, deprem ve savaş bölgelerinde çekilen fotoğrafların sergilendiği kaydedildi.

EBRD, deprem bölgesi için 1,5 milyar avroya ulaşan tutarda yatırım yapacağını açıklamış ve söz konusu kaynağın özel sektörün desteklenmesi ve altyapı yatırımları için harcanacağını bildirmişti. Yatırımlarda altyapıya ve KOBİ'lere odaklanılacak.

Yorumlar