Ebay'in ikinci çeyrek geliri azaldı

NEW YORK (AA) - ABD'li e-ticaret devi Ebay, bu yılın ikinci çeyrek gelirinin azaldığını bildirdi. Ebay'den yapılan açıklamada, bu yılın ikinci çeyreğindeki...

Google Haberlere Abone ol
Ebay'in ikinci çeyrek geliri azaldı

NEW YORK (AA) - ABD'li e-ticaret devi Ebay, bu yılın ikinci çeyrek gelirinin azaldığını bildirdi.

Ebay'den yapılan açıklamada, bu yılın ikinci çeyreğindeki gelirin, geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 50 azalarak, 2,2 milyar dolar olduğu belirtildi. Şirket, 2015'in ikinci çeyreğinde 4,4 milyar dolar gelir elde etmişti.

Ayrıca şirketin bu yılın ikinci çeyreğindeki net karı, geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 36 azalarak 437 milyon dolara düştü. Geçen senenin nisan-haziran döneminde Ebay'in net karı 682 milyon dolar olmuştu.

Kurumun hisse başına karı da geçen yılın ikinci çeyreğinde 0,56 dolar iken, bu yılın aynı döneminde 0,38 dolara yükseldi.

Ebay'den İcra Kurulu Başkanı Devin Wenig, dünyanın en güçlü alışveriş platformunu oluşturmaya çaba gösterdiklerine işaret ederek, "Ebay'ı küresel ticarette lider yapmak için yatırımlara devam ediyoruz'.' dedi.

Açıklamada, Ebay'in kullanıcı sayısının geçen yılın ikinci çeyreğinde 157 milyondan, bu yılın aynı döneminde 164 milyon kişiye yükselerek yüzde 4,4 artış kaydettiği bilgisine de yer verildi.

Şirketin bu yılki ikinci çeyrek verilerinin olumsuz gelmesine rağmen, net kar ve gelirin piyasa beklentilerini aşması nedeniyle New York borsasında hisse başına değeri gün içinde yüzde 11'e kadar artış kaydetti.

Yorumlar