Suudiler'den Kaşıkçı açıklaması: İçişlerimize müdahaledir

Suudi Arabistan İnsan Hakları Komisyonu, Riyad'ın Ankara Başkonsolosluğunda canice katledilen gazeteci Cemal Kaşıkçı cinayeti hakkında açıklama yaptı. Açıklamada Kaşıkçı, soruşturmasının uluslararası hale getirilmesinin Suudi Arabistan'ın iç işlerine müdahale anlamına geldiğini belirtildi.

Suudiler'den Kaşıkçı açıklaması: İçişlerimize müdahaledir
14 Mart 2019 Perşembe 12:16

Suudi Arabistan İnsan Hakları Komisyonu, Suudi gazeteci Cemal Kaşıkçı cinayeti soruşturmasının uluslararası hale getirilmesinin Suudi Arabistan'ın iç işlerine müdahale anlamına geldiğini belirtti.

Suudi Arabistan İnsan Hakları Komisyonu Başkanı, Birleşmiş Milletler İnsan Hakları Konseyi'ne yaptığı açıklamada Kaşıkçı cinayetini hem korkunç bir suç hem de talihsiz bir kaza olarak nitelendirerek, bu olay sebebiyle dehşete düştüklerini söyledi.

Suudi yetkililer, diğer yandan cinayetle ilgili soruşturmanın uluslararası hale getirilmesine karşı olduklarını da vurguladı.

Şüphelilerin işkenceye tabi tutulmadan sorgulandığını öne süren Riyad yönetimi, uluslararası soruşturmayı "iç işlerine müdahale" olarak algılayacaklarını ifade etti.


İlgili Galeriler

Şimdi yorum yapabilirsiniz

Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×